4 skvelé tipy, s ktorými už sušené jablká nikdy nezostanú ležať dlho v špajzi

Nenechajte jablká zhniť na záhrade a radšej si z nadúrody pripravte sušené jablká. V zime už nebudete musieť utrácať za drahé jablká z dovozu. Sušenie jabĺk je jednoduché a my vám poradíme, ako sušené jablká zužitkovať.

  1. Sušené jablká sú ideálna sladká desiata

Každého čas od času popadne chuť na sladké. Nemusíte sa jej brániť, miesto sladkostí však radšej siahnite po sušených jablkách. Obsahujú ľahko stráviteľné prírodné cukry a majú dokonca menej kalórií než čerstvé jablká.

jablko

Sušené jablká sa hodia na desiatu do práce alebo ako zdravá pochutina k televízii. Pribaľte si ich aj do batohu na výlet ako rýchly zdroj energie. Oceníte, že nevážia skoro nič, a keď ich deti budú chrumkať v aute, nenatrúsia.

  1. Sušené jablká vylepšia raňajky

Vedeli ste, že spolu s porciou raňajkových cereálií skonzumujete i kocku cukru? Ak chcete žiť zdravo, radšej si pripravujte vlastné müsli. Do neho sa skvele hodia nasekané sušené jablká a ďalšie domáce sušené ovocie.

Dobrými raňajkami sú i obilné kaše. Sušené jablká nakrájajte a varte ich spolu s kašou. Pridať môžete vlašské orechy, hrozienka a škoricu.

  1. Skúste jablčné placky

So sušenými jablkami vykúzlite báječné jablčné cestá. Nasekajte ich na kúsky a namočte do teplej vody na 15 minút. Potom ich primiešajte do cesta na placky, lievance alebo domáci chlieb. Jablčná chuť bude intenzívnejšia ako keď pridáte čerstvé plody.

Ak potrebujete cesto trochu nariediť, použite vodu, v ktorej ste namáčali sušené jablká, a prirodzenú arómu ešte posilníte. Sušené jablká sa tiež perfektne hodia do vianočiek, závinov a rôznych druhov chlebíčkov.

  1. Zahrejte sa čajom zo sušených jabĺk

Ak ste si obľúbili ovocné čaje, nemusíte spoliehať na mnohokrát nekvalitné zmesi zo sáčkov. Stačí niekoľko sušených jabĺk zaliať horúcou vodou a nechať lúhovať. Pridať môžete napríklad kúsok škorice. Za 10 minút preceďte a máte nápoj hotový.

Jablká

Sušené jablká nasiaknuté vodou môžete zjesť. Ak máte radi čaj sladký, nedávajte doň biely cukor, ale radšej zvoľte zdravší med.

Chutné sušené jablká pripravíte v sušičke

Najrýchlejšie usušíte sušené jablká v sušičke potravín. Na výber máte modely s 5 a s 9 sušiacimi táckami. Investujte do kvality a zaobstarajte si sušičku Excalibur od výrobcu z USA.

Motor je zo strany, takže nehrozí, že doň zatečie šťava z jabĺk. Sušička má i časovač. Môžete ho nastaviť a ísť pokojne spať, sama sa v určený čas vypne.Komentovať