Aby pes zo záhrady neušiel

Či už máte psa na stráženie alebo ako príjemného spoločníka, musíte dbať na jeho bezpečie aj na to, aby neohrozoval susedov. Keď pes ujde z oplotenej záhrady, niektorí ľudia sa môžu báť psa, keď nie je spolu so svojím majiteľom. A ani vám by sa nepáčilo, keby po vašom pozemku pobehoval cudzí pes. A nejde len o jeho výkaly. Ide aj pošliapané záhony alebo inú škodu. Ako sa postarať o to, aby váš psík ostal na vašom pozemku?
Čím väčší pozemok, tým drahší plot. Ale bez plota to nejde, treba udržať divú zver vonku a svojho psa dnu. Ale aj keď máte pletivo v dobrom stave, musíte ho občas skontrolovať, či nie je poškodené alebo podhrabané. Diery v pletive môže urobiť aj váš pes, ak sa chce dostať za zverou alebo fenkou. A nájsť dieru v plote neskôr, ako váš psík, môže byť problém.

Zabrániť tomu, aby váš pes poškodzoval plot alebo využil existujúcu dieru na útek, môže elektronický obojok. Tento „systém“ je zložený z dvoch častí. Jednu tvorí malá krabička na obojku, ktorú nosí psík na krku. Druhú tvorí malá krabička na stene, pripojená do elektrickej zásuvky a do ktorej vedú drôty, tvoriace slučku po obvode pozemku. Popri plotoch natiahnete či do zeme zakopete drôt, tvoriaci anténu a vymedzujúci plochu, po ktorej sa pes môže pohybovať.

Krabička na stene vysiela do antény signál, ktorý je prijímaný krabičkou na obojku. Keď sa pes priblíži k hranici pozemku, vyznačenej drôtom v zemi, vyšle obojok výstražný signál. Ak ho pes ignoruje, nepríjemný, ale bezpečný impulz z obojku ho presvedčí, aby opustil zakázanú zónu. Po veľmi krátkom čase každý pes reaguje bystro na výstražný signál a naučí sa, kam ešte môže a kam už radšej nie. Samozrejme je výhodné vyznačiť mu, najmä v prvých dňoch, hranice pozemku viditeľnými značkami. Osvedčili sa farebné označníky pre rastliny.

Sila impulzu z obojku sa dá nastaviť tak, aby malý psík nedostával silné impulzy a veľký pes aby slabé impulzy neignoroval. A tiež sa dá na centrálnej jednotke nastaviť, v akej vzdialenosti od drôtu v zemi je hranica výstražnej zóny a korekčnej zóny.

Potom nemusíte mať obavy z hárajúcej susedovej feny ani z diery v plote na vzdialenom kúte záhrady. A nemusíte sa báť, že by vám pes vybehol za mačkou na ulici cez otvorenú bránu, keď cúvate autom do dvora. Elektronický plot predstavuje bezpečie pre vášho psa aj ostatných ľudí mimo vášho dvora.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať