Doprajte svojmu psíkovi v búde pohodlie a bezpečie

V jeseni občas býva počasie, že by psa von nevyhnal. Toto porekadlo vychádza často z mylného pohľadu nás ľudí na svet zvierat. To, čo sa nám zdá kruté, je pre nich samozrejmou súčasťou života. To, čo môže byť pre nás extrém, je pre zvieratá normál. Situácia, na ktorú sú pripravené a s ktorou sa vedia bežne vyrovnať. Pokiaľ im do toho neprimerane a z neznalosti nezasahujeme my ľudia. Na druhú stranu, keď zvieratá chováme v zajatí našich dvorov, preberáme aj zodpovednosť za ich bezpečie a zdravie, lebo tým značne obmedzujeme ich prirodzené prostredie.
Kto má psa, má aj chlpy. Na nohaviciach, po dvore, ak psíka zoberiete do domu, tak na podlahe a sedačke. Pes nestráca srsť z roztopaše, pre neho je to prirodzená a samozrejmá obnova srsti, aby bol vždy pripravený na dážď, vietor aj chlad. Veď každý živočích v našom miernom pásme pred príchodom zimy zahusťuje svoju pokrývku tela a na jar sa jej zbavuje. Prispôsobuje sa aktuálnemu počasiu. Preto ak máte psa na dvore a má strážiť váš príbytok, majetok aj hospodárske zvieratá prd zlodejmi a predátormi nie je dôvod na zimu ho brávať do domu či pivničných priestorov. Jednak tým narušíte jeho prirodzenú pravidelnú obnovu srsti a tým pádom aj odolnosť voči chladu na prechádzke, jednak mu tým zabránite efektívne vás strážiť. A mimochodom, videli ste už niekedy behať po lese jeleňa vo svetri?

Keď však vás pes je celú jeseň a zimu vonku na dvore, musíte mu pripraviť miesto, kam sa môže skryť, ak sa mu počasie bude zdať nepohodlné. Je fajn mať pre neho v závetrí voliéru s búdou, kam nefúka ani neprší, kde si môže zdriemnuť, ale odkiaľ má blízko ku každej bránke, aby privítal návštevu. A kde má vždy čerstvú vodu a kde dostáva pravidelne výdatné krmivo, zvlášť v zime.

Búda s predsieňou poskytuje psovi bezpečné zázemie. Dôležité je, aby mal v nej sucho. Starý koberec alebo paplón to rozhodne nezabezpečí! A ani vy by ste nechceli nocovať vo vlhkej posteli. Ideálne je búdu vystlať drevitou vlnou, ktorá vysuší psíkovu mokrú srsť, keď behá po daždi, ale sama ľahko vyschne a poskytuje bezpečné a zdravé útočisko.

A keď je už táto podstielka znečistená, jednoducho ju hodíte do kompostu, kde sa rozloží a bude súčasťou živín do vašich zeleninových záhonov.

Táto drevitá vlna svojou vzdušnosťou predstavuje dobrú izoláciu. Psík si môže vybrať, či si iba ľahne na ňu alebo sa zavŕta priamo do nej a bude mu pohodlne a teplúčko, bez ohľadu na mráz, ktorý panuje vonku.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať