Kúpacie jazierka

Záhrada pri rodinnom dome dokáže pri vhodnom návrhu rozširovať obytnú plochu samotného domu. Rodina potom pre život využíva nie len miestnosti pod strechou, ale žije na oveľa väčšej ploche. Od jari do jesene si tak môžu ľudia užívať nie len čerstvého vzduchu a slniečka, ale aj plodov zo záhrady. Správne navrhnutá záhrada dáva svoju úrodu počas celého leta a jesene. Užijete si nie len rôzneho ovocia, ale aj chutnej zeleniny. V záhrade má svoje miesto aj osvieženie.

Neexistuje jediný správny návrh, ako má vyzerať záhrada pri dome. Záleží len vašej fantázie. Dôležité je len to, čo si sami želáte a čo si viete vo svojej záhrade predstaviť. Alebo sa inšpirujte na internete ako zmeniť záhradu zo štandardnej okrasnej na relaxačnú, čo pestovanie ovocných kríkov nevylučuje. V závislosti od veľkosti pozemku si vytvorte rôzne zákutia, ktorým bude dominovať vždy iný druh ovocia alebo pestrofarebných kvetov.


kúpacie jazierka

Ak ste vodný živel a radi si v horúcom lete zaplávate, vyhraďte vhodné miesto pre vodnú plochu. Obľúbené sú kúpacie jazierka od firmy Numa. Kúpacie jazierko je lepšie, ako samotný bazén. Obsahuje totiž aj rastliny a môžete do jazierka nasadiť aj pestrofarebné rybky. Relax a pohodu vám takýto vodný svet poskytuje aj vtedy, keď iba oddychujete na jeho brehu alebo sa kocháte pohľadom na ryby pri ich kŕmení.

Rastliny v plytčine jazierka dokážu odfiltrovať mnoho organických nečistôt. Ak máte ale malú záhradu a teda aj malé jazierko s menším počtom rastlín, bude dobré inštalovať prietokový filter vody, aby ste sa zbavili odumretých častí rastlín aj rybieho trusu. V závislosti od intenzity využívania kúpacieho jazierka čistite filter podľa potreby, aby ste si uchovali čistú a priezračnú vodu.

Záhrada nemusí znamenať len golfový nízko strihaný trávnik alebo zeleninové hriadky. Kombináciou okrasných kvetov aj ovocných stromčekov a kríkov vytvoríte okúzľujúcu záhradu. Spolu s jazierkom a terasou bude takáto záhrada predstavovať ďalší priestor pre váš život.

Komentovať