Posielať stromky v piatok, máte rozum?

Nová záhrada je takmer desať krát väčšia, ako tá pôvodná. Samozrejme, časť miesta zaberá dom a dvor, časť ešte nie je ohradená a preto tam pestovať stromčeky nemá význam. No aj tak máme k dispozícii veľkú plochu, ktorú mienime osadiť ovocnými stromami a kríkmi. A aj keď sme osem stromov previezli zo starej záhrady, stále je tam miesto, ktoré sme vyhradili ďalším novým odrodám ovocia. A preto si objednávame sadenice stromov a kríkov z rôznych firiem, ktoré nám vozia rôzni kuriéri. No dnes nás zásielka doslova šokovala.
Je pondelok popoludní, už celý víkend je teplo a slnečno a na mobil zavolá kuriér, má pre nás zásielku. Dnes? Doniesol stromčeky. V pondelok? Preboha, to v Lumigreene poslali živé stromčeky, určené na zasadenie, v piatok pred horúcim víkendom? To celý víkend tie stromčeky stáli v sklade prepravnej firmy? Keby bolo vonku vlhko a do desať stupňov, nemrzlo, budiž. Ale predpoveď počasia na víkend a nasledujúce dni hlásila teploty okolo dvadsiatky, slnečno a sucho.

lumigreen-balik

Sadenice stromov sú živý materiál, to nie je piksľa pracieho prášku alebo fotoaparát, ktorému nevadí, že leží v škatuli, hlavne že s ním nikto nehádže. Ako ukazuje fotka štítku a obalu, stromčeky boli poslané v piatok 1. apríla. Že by to bol žart? Hlúpy vtip. A balenie také, že z obalu trčal koreň, za ten čas už suchý.

lumigreen-koren

„Zlatý Zelený kuriér,“ zahlásila priateľka, keď to videla. Od tejto konkurenčnej firmy sme tiež dostali zásielku. Stromčeky a kríky boli tak dôkladne zabalené, že by ich nepoškodilo ani to, keby sa so škatuľou niekto zahral futbal. Prežili by aj nehodu na ceste.

Ja viem, že je jar, že záhradníctva majú veľa objednávok cez eshopy a že sa im možno v piatok kopia zásielky v sklade. No keď budú takto na teplý víkend posielať balíky v piatok, ľahko sa im môže stať, že nespokojný zákazník prestane u nich objednávať, lebo túži dostať sadenice, ktoré cestou netrpeli. Potom už budú mať dosť času na balenie aj miesta na skladovanie.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať