Pri záhradkárčení vám záhradná lavička zabezpečí potrebný relax

Trávite voľný čas záhradkárčením a možno sa vám nedarí vypestovať dostatočne chutnú a čerstvú zeleninu či ovocie? Skúste vsadiť na vhodný fóliovník alebo skleník.

Týchto pomocníkov si dnes už viete na Slovensku zadovážiť dokonca aj vo vkusných prevedeniach a hlavne za finančne dostupné ceny. Progres svojej úrody potom sledujte a relaxujte z útulnej lavičky.


Využiť služby fóliovníka či skleníka určite nie je žiadnou hanbou. Aj lacný skleník ochráni úrodu pred chladom, vetrom alebo dažďom. Nemusíte už viac využívať pre naše zdravie nie veľmi prospešnú chémiu, pomôže tak aj menej skúseným záhradkárom. Záhradné skleníky sú dostupné v rôznych rozmeroch. Pre náročnejších sú k dispozícii aj tie so základňou. Odporúčame ich vybaviť aj automatickým otváračom okien, ktorý je vhodný pre skleníky z hliníka alebo dreva. Toto otváranie je automaticky riadené teplom. Dosiahnete tak skvelé vetranie napríklad aj záhradných domčekov, a to aj bez nutnosti využitia elektrického prúdu či batérie. Zaujímavou voľbou sú aj skleníky na paradajky s UV ochranou, ktoré sa dajú aj pohodlne a rýchlo zrolovať vďaka pohodlnému zásuvaciemu systému.

Čarovná záhradná lavička pre skvelý relax

Nie je nad čas strávený na čerstvom vzduchu. Pozorovať progres vašej úrody sa dá aj pohodlným spôsobom. Na to vám môže poslúžiť záhradná lavička. Vy sa len usadíte a oddychovanie môže začať. Vytvorte si z vašej záhrady kúzelné miesto obklopené kvetmi a zeleňou. Veľmi populárne sú lavice z eukalyptového dreva či antracitové. Je len na vás, či vám bude stačiť dvojmiestne, trojmiestne alebo ich viacmiestne prevedenie. Najčastejšie máte na výber dva typy záhradných lavíc – z dreva alebo tvrdého plastu. Ak vsadíte na kvalitného výrobcu, budú dostatočne odolné voči vplyvom počasia a nemusíte sa báť ani zložitejšej a časovo náročnej údržby. Ide o dlhodobú investíciu, hlavne pri spomenutom eukalyptovom dreve sa môžete spoľahnúť na dlhú životnosť.

Zdroj obrázku: Aleksandr Kondratov / Shutterstock.com

Komentovať