Raňajky zo záhrady

Je to skvelý pocit, keď si na tanier položíte veci, ktoré ste si dopestovali vlastnými rukami vo vlastnej záhrade. Nie ste odkázaný na to, či v obchodoch majú čerstvé potraviny alebo nie, či v Španielsku bola úroda, cestou sa nepokazil kamión alebo ľudia pred sviatkami vykúpia obchody. A do istej miery nie ste závislý ani na tom, či máte prácu a pravidelnú mzdu. Dobrý pocit sprevádza vynikajúca chuť vo vlastnej záhrade dopestovanej zeleniny, ktorú môže umocniť aj doma pečený kváskový chlieb. Takéto raňajky ja teraz mávam takmer každý deň.
Jabĺčkové papriky sú veľmi šťavnaté a zjem naraz aj dve, ale len keď sú menšie. Lebo sa nám na našich vyvýšených záhonoch urodia aj desaťcentimetrové kusy a to už je celkom dosť hmoty. Keď k tomu prirátam zo šesť-sedem na štvrťky prekrojených rajčín, sú moje raňajky skutočne výdatné aj napriek tomu, že na obrázku vidíte iba malé krajce chleba.

zeleninové raňajky

Poctivý doma pečený kváskový chlieb alebo kupovaný kvalitný chlieb aj napriek svojej veľkej hmotnosti je už na pohľad menší, ako lacné chleby z veľkopekární, plné nestráviteľného lepku a vzduchových bublín. Chlieb s maslom alebo tvarohovou nátierkou a kvalitnou šunkou je dobrým základom do celého dňa.

bylinkový čaj

Zelenina obsahuje nie len vitamíny, ale aj vlákninu a najmä veľké množstvo vody. Sústa jedla tak nie sú suché a dokonca nie je potrebné ich ani zapíjať, ako to robia mnohí ľudia. No aj tak svoje raňajky zakončím bylinkovým čajom, ako inak tiež z vlastnej záhrady. Pretože trávu nekosíme každý týždeň na nízky strih, ale nepravidelne a v nepravidelných plochách, takmer vždy nám v záhrade rastú a kvitnú rôzne kvety a medzi nimi aj liečivé byliny. Stačí natrhať, pod prístreškom nasušiť a doma len vložiť do šálky.

Zelenina v obchodoch nie je drahá, ale v množstvách ktoré teraz v sezóne skonzumujeme, to už spolu začína dávať slušnú sumu peňazí. Vôbec nám nevadí, že zahraničné obchodné reťazce pripravujeme svojimi pestovateľskými úspechmi o tržby. Hlavne že podporujeme svoje zdravie a imunitu a raňajky so zeleninou nám chutia.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať