V čom sa skrýva stále väčšia obľuba swim spa bazénov?

Mať vlastný bazén nie je dnes ničím výnimočným. Prináša vytúžené ochladenie počas horúcich dní, možnosť odreagovať sa, precvičiť pohybový aparát a tráviť voľné chvíle zmysluplne.

Avšak problémom bežných bazénov v exteriéri je to, že sú využiteľné iba niekoľko mesiacov v roku. Potom ich treba zazimovať. To však neplatí pre swim spa. Swim spa je celoročný bazén, vybavený šiestimi regulovateľnými a smerovo nastaviteľnými tryskami s protiprúdom, a masážnymi tryskami na bazénových schodoch. Bazén s protiprúdom je teda kombináciou bazéna a vírivky.

Zaujíma vás, v čom sa skrýva narastajúca popularita bazénov swim spa? V tom prípade čítajte ďalej.

Bazén s protiprúdom je v kurze: 5 výhod, o ktorých musíte vedieť

Swim spa je kombináciou bazéna a vírivky. Dá sa inštalovať do interiéru i exteriéru, pričom môže byť čiastočne, alebo úplne zapustený do zeme. Avšak má aj ďalšie výhody, pre ktoré mu bežné bazény nedokážu konkurovať. Ktoré sú to?

Využijete ho po celý rok za každého počasia

Celoročný bazén vo vašej záhrade alebo v interiéri môžete využívať na plávanie či relax po celý rok, bez ohľadu na počasie. To znamená, že pobyt v bazéne si vychutnáte počas treskúcej zimy i horúceho leta, nakoľko teplota vody môže byť až 40 stupňov Celzia. V lete príjemne ochladí voda v teplote 25 stupňov Celzia.

Swim spa má jedinečný tvar, kabinet z odolného dreva a termokryt, ktorý zabraňuje nielen znečisteniu bazéna, ale aj úniku tepla. Ak máte celoročný bazén v interiéri, termokryt vám ušetrí peniaze za inštaláciu vzduchotechniky.

Náklady na jeho prevádzku sú porovnateľné s bežnými bazénmi

Swim spa je výnimočný tým, že v ňom môžete vykonávať plavecký tréning v intenzite podľa vlastných preferencií, teda plávať proti dvom, štyrom alebo šiestim tryskám s protiprúdom. Okrem toho si v sede či ľahu vychutnáte hydroterapiu, pretože na bazénových schodoch sú masážne trysky.

To všetko za náklady na prevádzku porovnateľné s bežným bazénom. Prečo? Tak napríklad vodu vo swim spa stačí meniť raz do roka, pretože disponuje pokročilou filtráciou a ozonizáciou. Tento systém čistenia vody zároveň šetrí množstvo použitej bazénovej chémie. Ekonomickým robia swim spa aj ďalšie pokročilé technológie i samotný dizajn bazéna.

Údržba je jednoduchá

Ako je spomenuté vyššie, celoročný bazén disponuje filtračným systémom, vďaka ktorému sa voda v bazéne mení iba raz do roka. Čistenie bazéna je jednoduché. Každý majiteľ bazéna získa základné informácie o údržbe bazéna pri zaškolení do používania. Samozrejme, obdrží aj praktický manuál so základnými informáciami.

Je dizajnovo atraktívny

Swim spa ponúka veľkorysý priestor na plávanie, oddych i cvičenie, pretože po obvode má zabudované madlá na cvičenie. Vstup do bazéna je pozvoľný, čo umožňuje využitie schodov na hydroterapiu, vďaka rafinovane umiestneným tryskám. Výhodou je aj protišmyková podlaha.

Zvonku bazén s protiprúdom zaujme kabinetom z odolného dreva a termokrytom, buď s manuálnym alebo automatickým zdvihákom. Čarovnú atmosféru počas večera dodáva bazénu osvetlenie, ktoré tvoria dve svetlá a aj podsvietenie ovládania.

Technologické vychytávky podporujú jeho jedinečnosť

Z technologických vychytávok stojí za zmienku napríklad inteligentný systém riadenia. Jeho súčasťou je aj ovládanie prostredníctvom mobilnej aplikácie. Oceníte i automatický systém pre trvalé udržanie čistej vody, samodiagnostiku, sledovanie životnosti komponentov, úsporný režim, elektrické kúrenie či vysoko výkonné masážne čerpadlá.

Z doplnkov je atraktívne podsvietenie ovládačov, sledovanie vonkajšej teploty, nerezové trysky, ručná rotačná tryska pre individuálnu masáž a Intimer, ktorý sleduje každú sekundu vášho tréningu. Milovníci vôní ocenia možnosť využiť aromatické prísady znásobujúce pozitívne účinky hydroterapie.

Komentovať