Týmto chybám sa pri kúpe kosačky určite vyhnite

Mnohými obľúbené ročné obdobie – jar, je čoraz bližšie. Začínajú sa skracovať noci a dni sú čoraz dlhšie. O chvíľu sa naplno prebudí aj život v našich záhradách. Začnú rásť prvé rastlinky a tráva sa opäť preberie k životu. Ani sa nenazdáme a tráva bude oveľa vyššia než teraz. Vtedy bude treba vytiahnuť kosačku.

Práve na jar je veľmi výhodné kúpiť novú kosačku, najmä v prípade, že tá vaša už nie je v dobrom stave. Prinášame vám stručný zoznam vecí, ktorým by ste sa mali vyhnúť pri nákupe kosačky.

  1. Na veľkosti kosačky záleží viac než si myslíte

Mnohí ľudia sa domnievajú, že čím väčšiu kosačku majú, tým bude výkonnejšia a lepšia. Nie je to úplná pravda. Väčšie kosačky síce kosia trávu rýchlejšie, na druhej strane sú ťažšie ovládateľné, preto ak máte malú záhradku plnú uhlov, veľká kosačka vám veľa radosti neprinesie. Výber kosačky by ste vždy mali prispôsobiť veľkosti trávnika, ktorý chcete pokosiť.

  1. Nie je vždy je lacná kosačka najväčšou výhrou

Lacná kosačka nerovná sa kvalitná kosačka. Táto jednoduchá slovná rovnica platí aj pri iných elektronických či mechanických zariadeniach. Môžete si kúpiť lacný mixér, no raz do neho vložíte tvrdé ovocie a pokazí sa vám. Platí to pri kosačkách. Pri kúpe si skôr všímajte výkon, spracovanie a iné záruky.

  1. Niekedy sa oplatí vyskúšať niečo nové

V posledných rokoch idú veľmi do popredia výkonné aku kosačky. Je zvláštne, koľko ľudí o nich ešte nepočulo. Aku kosačka funguje na princípe akumulátora, ktorý má tichý chod. Veľkou výhodou je, že aku kosačky nemajú elektrický kábel, ktorý by vám pri kosení mohol zavadzať. Ak ste doteraz používali len klasické kosačky, možno prišiel čas vyskúšať niečo nové.

Blíži sa jar, preto neváhajte a kúpte si kosačku, ktorá vám bude slúžiť nasledujúcich niekoľko rokov. Nezabudnite, že investovať do kvalitnej kosačky sa skutočne oplatí.

Zdroj obrázku: Tanhu / Shutterstock.com

Komentovať