Vaky na sedenie sa hodia naozaj všade

Ak máte byt s balkónom alebo dom s terasou, určite ste už niekoľkokrát vyšli von a chceli ste si len tak sadnúť a pozorovať okolie, prípadne zavrieť oči a na nič nemyslieť. Nie každý si to môže dovoliť, najmä kvôli tomu, že si nemá na čo sadnúť. Nábytok, ktorý môžete nechať vonku je relatívne drahý a ťažké stoličky z interiéru určite nebudete chcieť neustále prenášať sem a tam. Máme však zopár riešení najmä pre mladých ľudí, ktorí by mohli ušetriť nielen peniaze, ale aj miesto.

Nemusíte len sedieť

Určite mnoho ľudí už počulo o sedacích vakoch. Silná tkanina, a zároveň majú v sebe mäkkú výplň. Môžete si na ne sadnúť, prípadne aj ľahnúť. Výhodou je jednoduché skladovanie. Keďže takýto vak nemá pevný tvar, viete ho strčiť do každej väčšej medzery za skriňou alebo aj na skriňu či do nej. Môžete si ho nosiť na balkón alebo na terasu, pretože sa vám bude niesť jednoduchšie a nerozbijete si ním okno. Pri niektorých výplniach dokonca nevadí ani to, že ho necháte vonku počas dažďa. Farebných možností je nespočetné množstvo a kúpiť sa dajú takmer všade. Ich výhody veľmi rýchlo spoznáte aj pri tom, keď nebudete mať kam usadiť návštevu.

Skryte to čo máte doma

Ak chcete mať naopak väčšie súkromie, riešením sú záclony. Najčastejšie ich môžete vidieť v bielej farbe, hodia sa takmer do každého interiéru. Farebné záclony sú originálne a stále viac populárnejšie. Nezabudnite ani na voľbu správnej dĺžky, pretože každé okno je iné. Stačí vám len jednofarebná menej priehľadná záclona, ktorá zabráni okoloidúcim pozerať sa k vám do bytu, prípadne môžete zvoliť záclony s jednoduchými vzormi a ornamentami. Malo ísť o dôležitú výbavu každej domácnosti, ktorá býva v nižších poschodiach bytových domov. Vyrábané môžu byť nielen z hodvábu, ale aj bavlny a iných prírodných či umelých materiálov. Opýtajte sa preto vždy nielen samých seba, ale aj predavačov, ktoré by pre vás boli najvhodnejšie.

Zdroj obrázku: Pavel Kobysh / Shutterstock.com

Komentovať