Zase nový foťák

Záhrada a domáca dielňa predstavuje náročné prostredie pre každý fotoaparát. Nebol by som to vedel, keby som sa nebol presvedčil na vlastnej koži, či skôr na vlastnej peňaženke. Keď sme malú záhradku vymenili za veľkú, bolo v nej veľa práce a tým aj veľa inšpirácie pre tento magazín. A aby som dokumentoval v článkoch všetko, čo sme v novej záhrade urobili, fotografoval som. To som ešte netušil, akú spotrebu foťákov budem mať. Prečo?

Bežne na výlety nosievam kompaktný fotoaparát v puzdre. No v záhrade som ho nosil vo vrecku nohavíc alebo bundy. Po čase som zistil, že vrecko je plné prachu a pilín z dreva. Očistil som nie len foťák, ale aj bundu a nohavice. A pri práci v záhrade, kosení trávy, vození sena, pílení alebo brúsení dreva na rôzne konštrukcie v dome aj v záhrade sa nečistotám neubránite. Až jedného dňa som svoj nový kompaktný fotoaparát, ešte v záruke, musel vyradiť z používania pre prach priamo na snímači vo vnútri obalu. Zanechával drobné stopy na každej fotke.

Potom som kúpil výhodne v záložni za dvacku ďalší kompakt, ale ten sa u mňa dlho neohrial. Vrátil som sa k staršiemu ultrazoomu, odloženému doma, ale ten je na nosenie vo vrecku ťažký a nemotorný. Na jar som si chcel do záhrady zaobstarať niečo praktickejšie. Obišiel som miestne záložne, ale buď nemali nič alebo ponúkali predražené kúsky. Už som vedel, že v záhrade bude mať ďalší fotoaparát životnosť nanajvýš tak rok a to je aj päťdesiat eur veľa.

Nakoniec som si prezrel internetový bazár a vybral si starší ale zachovalý kompakt, ponúkaný aj s obalom a príslušenstvom. Za desať eur plus poštovné som sa stal majiteľom desaťmegapixelového kompaktu s trojnásobným zoomom na tužkové baterky. Tých mám neúrekom, pretože ich používam v mnohých zariadeniach a mám aj skvelú nabíjačku.

A tak môžem ďalej fotografovať všetko, čo sa v našej záhrade deje a pri tej cene, čo som zaň dal, mi nebude ľúto, keď sa zase dostane prach do vnútra a budem musieť hľadať nový prístroj. Navyše sa dajú fotografie z foťáku do počítača presúvať nie len pomocou čítačky SD karty, ale aj priamo USB káblom, tento Samsung nepotrebuje nijaký špeciálny soft, ktorý by sa mi snažil organizovať fotky a vnucoval mi nejaké svoje funkcie. Robí presne to, čo od neho očakávam. Fotí a filmuje, zmestí sa do vecka, ľahko sa obsluhuje a fotky z neho vyzerajú k svetu. Veď to môžete posúdiť aj sami na týchto stránkach.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


2 komentáre to “Zase nový foťák”

  1. Peter píše:

    Možno to bude znieť divno, ale existujú aj vodotesné fotoaparáty. Tie majú jednu veľmi zaujímavú vedľajšiu vlastnosť. Sú aj prachotesné. Akurát majú vyššiu cenu.

Komentovať