Zipper som opravil už druhý krát

Zipper je kosačky, či skôr krovinorez na kolesách, ktorý používame v našej záhrade v kopci na kosenie trávy na súvislých veľkých plochách. Hoci kosí plastovou strunou, nebolí z nej chrbát, lebo netreba kosačku nosiť na popruhoch na pleciach, len tlačiť na kolesách pred sebou. Vyzerá to zaujímavo a idylicky, ale nie vždy je to tak. Hoci z tohto krovinorezu ma nebolí chrbát, hlava ma bolí často. Pre časté poruchy kosačky aj pre (ne)prístup predajcu. Odmieta komunikovať o poruchách a riešiť opravy. Všetky opravy tak ostávajú na mne a kosenie sa vždy o pár dní odkladá.

Tak to bolo aj na prelome apríla a mája. Hoci máme veľkú záhradu a drvivú väčšinu jej plochy zaberá tráva, pretože my nekopeme a nerýľujeme, záhony len mulčujeme, kosím ju vždy na etapy a najmenej na trikrát. Je to z niekoľkých dôvodov.

V prvom rade sa nám zakvitnutá lúka páči a netúžime mať všade nízky anglický strih a všetko len v zelenej farbe. Za druhé chceme vždy nechať najmä včelám a čmeliakom dostatok potravy. A po tretie, nevieme naraz spotrebovať všetku trávu, ktorú by som za deň či dva pokosil. Preto si kosbu delím na niekoľko dní postupne po sebe s rozostupom aj tri týždne od začiatku po koniec. Tým som len chcel povedať, že takmer nikdy nebeží Zi-MOS125 krovinorez viac, ako hodinu denne. Nepreťažujem ho.

No aj tak sa mi pokazí v tú najnevhodnejšiu chvíľu. Vlani na jar, hneď za nova, sa zlomil hlavný nosný rám, ktorý som si nakoniec musel nechať sám zavariť, lebo predajca mi ho odmietol vymeniť za nový. A odvtedy je naša komunikácia vždy len jednostranná. Ja mu napíšem a pošlem fotky ďalšej poruchy, on sa na mňa vyserie a neodpovedá. Jedná sa o BR EXPORT, s.r.o. – obchodné zástúpenie značky ZIPPER v Slovenskej republike.

Čo sa pokazilo túto jar?

Spojka rúry podvozku a ovládacej rúry. Odliatok z ľahkej zliatiny mal len krátky závit pre oceľové skrutky a jedna z nich sa zo závitu vytrhla. Strojár hneď vidí nedodržanie normy, teda predpísanej dĺžky závitu v odliatku. V Číne zrejme majú iné normy. Keďže tri dni som nedostal žiadnu reakciu na môj email predajcovi, kúpil som si podobný, ale robustnejší diel u môjho predajcu záhradnej techniky a namontoval ho namiesto pôvodného dielu. Blížil sa totiž ďalší víkend a ja som potreboval pokosiť ďalšiu tretinu hornej lúky.

Pomaly sa stávam expertom na kosačku Zipper Zi-MOS125. Ak si ju kúpite, rozhodne mi napíšte, poviem vám, čo na nej treba opraviť alebo vymeniť ešte pred prvým použitím, aby vám dobre a dlho slúžila.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať