Nie nadarmo sa vraví, aby sme stavali na pevných základoch. To, čo na začiatku výstavby domov a chát podceníme, sa bude už len kumulovať. Negatívnym dôsledkom často bývajú problémy s tepelnou izoláciou, rovnomerným zaťažovaním a s odolávaním vonkajším činiteľom. Ide už o dlhodobý proces, časovo aj finančne náročný. Dnes sa tomu dokážeme vyhnúť pomocou hydroizolačných emulzií pre kompletnú tepelnú izoláciu a všestrannejšie účinky.


Na čo sú hydroizolačné emulzie?

Každý stavebný problém má svoje jadro pôsobenia. Neznamená však, že keď sa sústredíme na kvalitu základov, môžeme obísť povinnosti pri hydroizolácii striech. V tejto domnienke mylne zotrvávame len preto, že najmä v starších domoch a chatách pripisujeme takmer všetky starosti základovým doskám. Podnecujú nás k tomu navlhnuté steny a sokle, slabá odolnosť proti tlakovej vode a množstvo nedostatkov už na existujúcej hydroizolácii.

Veľmi praktické a jednoduché je vtedy siahnuť po emulzných náteroch pre hydroizoláciu základovej dosky. Vedú nás k tomu viaceré stavebné pochybenia, ale aj nedostatky dané vekom budovy. Bežne sú za tým menej hrubé konštrukcie základovej dosky či nedostatočná spotreba betónu a iných zmesí pre stabilitu a izoláciu. Navyše základové dosky si vyberáme z takých platní, aby podnecovali k ľahkému, plynulému vyhotoveniu.

Konkrétne využitie hydroizolačnej emulzie

Stavebný hydroizolačný problém s jadrom v základoch odstraňujeme podobným produktom ako je penetračný náter. Má však obmedzené využitie, a to si treba pozorne naštudovať. Táto hydroizolácia získava prívlastky, ako sú „za studena“ murované steny a rôzne typy povrchov.

Možno ju aplikovať na rovné, zaoblené a vodorovné povrchy, poprípade si všímať, ako sú oddelené od podkladu. Základný penetračný náter nie je ale jediným riešením – v základnej sade hydroizolačných prípravkov nachádzame ďalší sortiment pre priamu alebo doplnkovú ochranu náteru.

Súvisiace:  Hurá do záhrady výstava v Trenčíne

Zdroj obrázku: Radovan1 / Shutterstock.com

Podobné príspevky

Kupujete substráty? Nemuseli by ste.
Keď som bol mladší a mama chcela presádzať kvety,...
Čítať ďalej
Pozor na mulč
Povrch záhonov sa často pokrýva vrstvou, ktorú nazývame mulč....
Čítať ďalej
O jednu starú slivku menej
Nič netrvá večne a ani žiadny strom nežije naveky....
Čítať ďalej
Ako založiť nemeckú kopu
Nemeckú kopu ako priestor na lepšie pestovanie zeleniny môžete vo...
Čítať ďalej
Miesto pre nové stromky
Vyschol vám na záhrade strom? Alebo vám nevyhovuje odroda...
Čítať ďalej
Na jeseň trávu na lúke pekne zarovnám
Z hľadiska využitia máme na našich pozemkoch celkom štyri druhy...
Čítať ďalej