Elektrická píla v záhrade

Pri pestovaní ovocia alebo viniča sa v záhrade nezaobídeme bez tvarovania stromov a hrozna. Či už robíme letný rez alebo jesenný rez alebo akýkoľvek iný výchovný rez stromov, potrebujeme kvalitné náradie. Malé ručné nožnice alebo veľké pákové nožnice. No a na hrubé haluze pílu. Čo môže byť niekedy celkom namáhavé. Ako si pri tom pomôcť?
Ak potrebujete v záhrade ostrihať zopár stromkov, tak to s dobrými nožnicami môže byť celkom sranda. Za chvíľu máte hotovo. Horšie je, ak potrebujete odstrániť hrubší konár, ktorý buď vyschol alebo sa zlomil alebo nebodaj odstraňujete komplet celý ovocný strom. Na to už nožnice nestačia a s ručnou pílkou sa človek celkom zapotí. Pri vykopávaní starého stromu totiž najskôr vždy odstránim konáre z kmeňa, potom obkopem koreňový systém a na záver kmeň zo zeme za pomoci krumpáča a rýľa vykývem a vytrhnem. No a na záver konáre aj kmeň popílim na polienka. To drevo hreje dvakrát. Nie len pri ohníku, ale aj pri pílení 😉

Ak sa človek nevhodne oblečie, môže sa pri pílení spotiť a prechladnúť. A ak nie je človek dostatočne trénovaný, tak je to všetko aj fyzicky náročné. Preto sme sa rozhodli vybaviť našu záhradku ďalším elektrickým nástrojom, elektrickou akumulátorov pílou – chvostovkou.

ElektrickaPila

Zakúpili sme ju v akcii v Lidl, pretože s náradím v Lidli predávanom máme len dobré skúsenosti, na rozdiel napríklad s vŕtačkou z Tesca. Táto pílka je vybavená LiIon akumulátorom, čo znamená, že netrpí samovybíjaním a má dobrú životnosť. V balení je dodávaný pílový list dĺžky 150 mm a doporučuje sa píliť drevo do priemeru najviac 80 mm. Čo je celkom dosť. Samozrejme sa k nej dajú dokúpiť aj iné pílové listy s polpalcovým upínaním, takže už máme doplnený praktický kufrík o list na drevo dĺžky 200 mm a pätnásťcentimetrový pílový list na tvrdé plasty a kovy. Keď som nedávno rozoberal starú posteľ a jedna skrutka M6 mala poškodený závit a matica sa nedala odskrutkovať, pomocou tejto akumulátorovej pílky to bolo za pätnásť sekúnd vyriešené 🙂

Takže pri ceste do záhradky, keď je naplánované rezanie stromkov, vezmeme kufrík do auta a pílka je po ruke. Po návrate akumulátor nabijeme priloženou nabíjačkou a pílka je pripravená na ďalšie použitie. Kompletný popis a desiatky fotografií sú na stránke Testblog.sk. Píla je vďaka výmenným pílovým listom vhodná nie len do našej záhrady, ale na všetky práce, kde potrebujeme niečo odrezať. Či už drevo, dosky, plastové alebo vodovodné potrubie či železné alebo duralové tyče a profily.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať