Koľko tekvíc sme mali tento rok?

Nikdy som tekvice nemal rád. Nemal som rád žiadne jedlo uvarené z tekvice. A nechápal som, prečo musíme mať doma tekvicovú polievku. Až raz priateľka doniesla domov oranžovú hokaido tekvicu a urobila z nej aj polievku aj pečené plátky. A bolo rozhodnuté. V našej záhrade budeme pestovať hokaido tekvice a to tak, že veľa. Hneď prvý rok sme im našli skvelé miesto a aj tento rok doma priateľka predpestovala sadenice z vlastných semien a na jar dala deväť drobných rastlín do pripravenej pôdy. Predtým to bolo hnojisko, na ktorom rástla najmä pŕhľava. My sme ho upravili trochou zeme, drevnej štiepky a mulčom zo sena a výsledok na seba nenechal dlho čakať.
Okrem dostatku živín máme na tomto mieste aj dostatok vody. Miesto je zamokrené a každý nám hovoril, aký tu máme problém, že sa tu nedá chodiť ani nič pestovať a že to bude chcieť báger a vybudovať drenáž.

naše tekvicovisko

Čo už, niekto vidí problémy, niekto príležitosti. Deväť koreňov hokaido doplnilo zopár sadeníc cukiet a na vrchu aj červený melón. Listy narástli do takej veľkosti, že sa priateľka v nich strácala, keď išla pre tekvicu. Každý ich obdivoval a každý, kto mal záujem, dostal zopár kúskov spolu s návodom, ako ich spracovávať. Najmä radu, že hokaido sa nešúpe, stačí tvrdou kefkou dobre poumývať. V polievke po rozmixovaní dáva šupka peknú farbu, netreba ju dofarbovať mrkvou, ako radia niektoré „skúsené“ kuchárky v televíznych magazínoch 😉

Samozrejme, že odkedy začali prvé hokaido dozrievať, skončili u nás na tanieri, či už ako skvelá hustá polievka (bez zahusťovania múkou) alebo pečené plátky na plechu.

tekvice hokaido

Keď jesenná vlhkosť zlikvidovala listy tekvíc, pozberali sme zvyšné plody a dali ich na gang preschnúť pred uskladnením v dome. Vyše šesťdesiat kusov sme ich pozbierali rôznych veľkostí. Aj po prepočte na peniaze je to slušná úroda, čo sme za celý rok vyprodukovali. Keď uvážime len to zamulčovanie a dvojo poliate po vysadení. Inú starostlivosť od nás tekvice nedostali. Nebolo treba. Na tomto mieste rastú ako z vody.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


2 komentáre to “Koľko tekvíc sme mali tento rok?”

  1. Peter píše:

    To vedľa figovníka je prosím čo?

Komentovať