Kategória Nezaradené

Mobilný dom už kupovať nebudeme

18 mája 2024,, napísal admin

Keď nemáte svoju záhradu rovno pri dome, chcete tam mať nejaké svoje zázemie. Na uloženie náradia, pracovného oblečenia, potravín aj časti úrody. Chcete mať miesto na oddych aj úkryt v prípade nepriaznivého počasia. V záhradkárskych osadách sú preto bežné malé záhradné chatky, niekomu stačí malý prefabrikovaný záhradný domček z nejakého hobbymarketu, iný si postaví väčšiu chatu. No čím väčší pozemok máte, tým viac náradia potrebujete aj chcete na tom mieste tráviť viacej času a preto hľadáte väčšie zázemie. My sme riešili, či si zadovážiť mobilhaus.Príprava kosačiek na sezónu

18 apríla 2024,, napísal admin Tagy: ,

Jar býva pre každého záhradkára celkom hektické obdobie. Treba vysievať semená zeleniny a pripravovať priesady, absolvovať rez stromov, ovocných kríkov a samozrejme viniča a k tomu pribúda s rastúcou teplotou vzduchu potreba udržiavania trávnikov. A k tomu je potrebné pripraviť si aj náradie. Kým rýľ alebo motyku stačí očistiť, prípadne naolejovať, u kosačiek je to o niečo zložitejšie. No oplatí sa venovať príprave na sezónu trochu času, aby nám potom dobre a spoľahlivo slúžili.

Elektromateriál sa oplatí kúpiť online

14 februára 2024,, napísal admin Tagy:

Máte na záhrade nejakú stavbu? V starej záhradke sme mali chatku o jednej miestnosti, v súčasnej starý kamenný dom. Kým v prvom prípade sa svietilo baterkou, v druhom bolo najprv treba komplet prerobiť veľmi staré elektrické rozvody. Aby bolo bezpečné nie len svietiť, ale púšťať elektrické stroje alebo elektrický sporák. A tak aj po rekonštrukcii sa ešte nájde niečo, čo treba dorobiť, prerobiť alebo ako v prípade terasy, vybudovať nový rozvod a nové senzorové osvetlenie. A ku všetkému je treba kúpiť elektromateriál.

Základný prvok záhradnej architektúry

30 januára 2024,, napísal admin Tagy:

Záhradné ploty môžu byť vyrobené z rôznych materiálov ako je drevo, kov, PVC alebo betón a slúžia na ohraničenie a oddelenie priestoru. Sú dostupné v rôznych štýloch a výškach podľa potrieb. Gabiónový plot je konštrukcia vytvorená z kovových košov, ktoré sú naplnené kameňmi, štrkom, alebo iným vhodným materiálom. Tieto koše môžu mať rôzne veľkosti a tvary a sú zvyčajne vyrobené z oceľových drôtov, ktoré sú odolné voči poveternostným podmienkam.

Sliepkam nedávame celé škrupiny

19 januára 2024,, napísal admin Tagy: , ,

Sliepka je všežravec a skonzumuje takmer všetko, na čo narazí alebo čo jej podhodíme. Mnohí vidiečania to využívajú a šetria za odvoz komunálneho odpadu. Však to je správne, treba recyklovať už priamo pri zrode „odpadu“ a nezaťažovať tým okolie. A keď recyklácia navyše šetrí na strane nákupu, ide o skvelú vec. Lenže aj pri recyklovaní domáceho odpadu treba uvažovať a nerobiť zbytočné chyby. Kŕmenie sliepok kuchynským odpadom môže ušetriť veľa peňazí pri nákupe kŕmnych zmesí alebo pšenice, ale môže pri nesprávnej aplikácii spôsobiť problémy a znížiť znášku domácich vajec.

Keď vypadne elektrický prúd v dome

30 decembra 2023,, napísal admin Tagy:

Je to vždy nepríjemné, keď svetlo zhasne, chladnička sa zastaví, nejde čerpadlo v studni a elektrický radiátor začína chladnúť. Ani obehové čerpadlo plynového kotla nejde a vypnutý televízor je najmenší problém. Pritom najmä v zime nie je o takéto problémy núdza. Návaly snehu, prudký mráz alebo víchrica dokáže poškodiť vedenie elektrického prúdu tak, že na niekoľko dní sú celé oblasti bez elektriny. Vtedy je pozde myslieť na to, čo teraz robiť. Je dobre byť pripravený a je dobre byť pripravený dobre.

Akú spotrebu má elektrický štiepkovač

26 decembra 2023,, napísal admin Tagy:

Každý elektrický stroj má definovaný maximálny príkon, uvedený na štítku. Slúži to najmä na to, aby ste vedeli, na aký istič je možné ho pripojiť a ako je potrebné dimenzovať prívodné káble. Pretože tenké sa pri veľkom prúde zohrievajú, keďže majú veľký odpor a táto energia chýba stroju. Ale reálna spotreba elektrickej energie sa môže od maximálnej výrazne líšiť vplyvom prevádzkových podmienok. Takže vieme, akú skutočnú spotrebu elektrickej energie má elektrický štiepkovač?

Strecha kurína musí presahovať výbeh

18 decembra 2023,, napísal admin Tagy:

Každý chovateľ sliepok pre ne potrebuje kurín. Miesto, kde sa môžu na noc uchýliť do bezpečia, miesto, kde znášajú vajíčka. A miesto, kde sa môžu skryť pred nepriazňou počasia. Keď je kurín súčasťou malého výbehu, musí byť všetko prekryté strechou. Sliepky môžete vypúšťať do veľkého výbehu do záhrady, ale ak to z nejakého dôvodu nie je možné, musia byť v bezpečí a najmä v suchu. A práve to býva problém u mnohých začínajúcich chovateľov.

Aby pes zo záhrady neušiel

07 decembra 2023,, napísal admin Tagy:

Či už máte psa na stráženie alebo ako príjemného spoločníka, musíte dbať na jeho bezpečie aj na to, aby neohrozoval susedov. Keď pes ujde z oplotenej záhrady, niektorí ľudia sa môžu báť psa, keď nie je spolu so svojím majiteľom. A ani vám by sa nepáčilo, keby po vašom pozemku pobehoval cudzí pes. A nejde len o jeho výkaly. Ide aj pošliapané záhony alebo inú škodu. Ako sa postarať o to, aby váš psík ostal na vašom pozemku?

5 správnych návykov vo výžive mačiek

27 novembra 2023,, napísal admin

Každý majiteľ mačky vie, aké dôležité je poskytovať svojmu miláčikovi zdravú a plnohodnotnú výživu. Koniec koncov, ako sa hovorí, sme to, čo jeme. Preto vám v dnešnom článku predstavíme päť správnych návykov, ktoré vám pomôžu zabezpečiť správnu výživu vašej mačky.