Kategória Nezaradené

5 správnych návykov vo výžive mačiek

27 novembra 2023,, napísal admin

Každý majiteľ mačky vie, aké dôležité je poskytovať svojmu miláčikovi zdravú a plnohodnotnú výživu. Koniec koncov, ako sa hovorí, sme to, čo jeme. Preto vám v dnešnom článku predstavíme päť správnych návykov, ktoré vám pomôžu zabezpečiť správnu výživu vašej mačky.Ako prvé vymeňte zámky

19 novembra 2023,, napísal admin Tagy:

Keď sa vám podarí získať vysnívaný pozemok, nadšenie z neho by malo čoskoro vystriedať pragmatické uvažovanie, najmä čo sa týka jeho bezpečnosti a ochrany. Či už ste si kúpili pozemok na samote alebo ste získali veľkú záhradu so starým domom na dedine, musí byť bezpečnosť nehnuteľnosti a všetkého vybavenia prvoradou úlohou. Ak sa jedná o starý dom, aj jeho dvere a zámky na nich väčšinou zodpovedajú dobe, kedy vznikli a kedy boli dostatočné. Najmä keď záhradu a dom využívate ako víkendové sídlo.

Doprajte svojmu psíkovi v búde pohodlie a bezpečie

16 novembra 2023,, napísal admin Tagy: , ,

V jeseni občas býva počasie, že by psa von nevyhnal. Toto porekadlo vychádza často z mylného pohľadu nás ľudí na svet zvierat. To, čo sa nám zdá kruté, je pre nich samozrejmou súčasťou života. To, čo môže byť pre nás extrém, je pre zvieratá normál. Situácia, na ktorú sú pripravené a s ktorou sa vedia bežne vyrovnať. Pokiaľ im do toho neprimerane a z neznalosti nezasahujeme my ľudia. Na druhú stranu, keď zvieratá chováme v zajatí našich dvorov, preberáme aj zodpovednosť za ich bezpečie a zdravie, lebo tým značne obmedzujeme ich prirodzené prostredie.

Koľko gaštanov sa urodí na jednom strome?

30 októbra 2023,, napísal admin

To bola otázka, ktorá zaujímala aj nás. Samozrejme, že záleží od odrody a aj od veku a veľkosti stromu. Keďže my sme náš prvý gaštan zasadili v roku 2016, nemohli sme očakávať úrodu na vrecia. Ale že to naberie taký spád, to sme nečakali ani v tých najodvážnejších snoch. Úroda rastie doslova geometrickým radom. Veď posúďte sami, ako sa to zmenilo za tie roky. O prvej úrode gaštanov som písal v tomto článku.

Chladnička v záhrade sa oplatí

17 septembra 2023,, napísal admin Tagy:

Pred časom dostala priateľka nápad kúpiť do záhradného domu chladničku z mrazničkou. Stále častejšie sme tu zostávali v lete na noc, tak je dobré mať potraviny v bezpečí. Tiež sme začali chovať sliepky a psa, tak na jednej strane krmivo a na druhej úroda fauny a flóry sa lepšie uskladňuje v chladničke či mrazničke. A to sme ešte netušili, na čo všetko tá naša nová veľká chladnička s mrazničkou bude dobrá.

Do záhradky pekne po svojich

04 augusta 2023,, napísal admin Tagy: ,

Viete si predstaviť, že by ste nemohli sedieť? A viete si predstaviť, ako by ste cestovali, keď si nemôžete sadnúť? Na bicykli by to nešlo, autom by to nešlo, taxíkom by to nešlo, pešo je do záhrady ďaleko. Ako by ste sa dostali z mesta do svojej záhrady na dedine? Autom je to desať minút. Pešo dve hodiny. A treba sa aj domov naspäť dostať. Stáť môžete v autobuse. Ak nejaký idem tým smerom a ak ide aj naspäť. A v čase, ktorý vyhovuje vám, nie SAD. Ako sa teda dostať rozumne do záhrady a večer domov, keď nemôžete sedieť?

Sanie paliva som si na krovinoreze opravil sám

18 júla 2023,, napísal admin Tagy: ,

Starí gazdovia boli všestranní ľudia. Museli byť, museli si so všetkým vedieť poradiť. Neboli servisy, neboli hypermarkety, čo si kto neurobil alebo mu sused nepomohol, to nemal. Z tohto pohľadu sú moderní víkendoví chatári a záhradkári chudáci. Je to daň za špecializáciu. V práci zarábajú tým, čo iní nevedia, ale za ostatné vo svojom živote musia platiť, takže neviem, koľko im potom naozaj zostane a či sa to oplatí. Ak ste trochu zruční, poradíte si aj s krovinorezom, keď stratil formu.

Rýchly obed na záhrade

10 júla 2023,, napísal admin Tagy:

Nedávno našu záhradu pekne a rýchlo zhodnotil môj kamarát slovami: „Tu sa stačí iba prejsť a vždy je čo jesť“. Mal na mysli to, že u nás rastú kríky všetkých možných druhov a v každom rohu dozrieva nejaké ovocie. Skutočne v sezóne jahôd, muchovníkov, ríbezlí, egerešov a neskôr širokého sortimentu hrozna a medzitým popri jablkách, hruškách a slivkách kľudne človek vynechá obed, lebo pri konzumácii toľkých druhov ovocia nie je hladný. A to nehovorím o množstve paprík, paradajok a uhoriek, keď v júli začínajú dozrievať. Potraviny kam sa človek pozrie.

Staráte sa o čistotu a elimináciu smradu zo septiku či latríny naozaj dostatočne?

17 júna 2023,, napísal admin

Nepríjemný zápach šíriaci sa z latríny či septiku vie poriadne znížiť kvalitu bývania. Môže zaň nedostatočný rozklad organického odpadu. Mnoho ľudí netuší, že riešenie môže byť veľmi jednoduché.

Aké sú výhody nových hydroizolačných emulzií?

14 júna 2023,, napísal admin

Nie nadarmo sa vraví, aby sme stavali na pevných základoch. To, čo na začiatku výstavby domov a chát podceníme, sa bude už len kumulovať. Negatívnym dôsledkom často bývajú problémy s tepelnou izoláciou, rovnomerným zaťažovaním a s odolávaním vonkajším činiteľom. Ide už o dlhodobý proces, časovo aj finančne náročný. Dnes sa tomu dokážeme vyhnúť pomocou hydroizolačných emulzií pre kompletnú tepelnú izoláciu a všestrannejšie účinky.