Nová záhradná terasa

Hospoda-silna Budovanie našej novej záhrady je už v plnom prúde. Podľa agrotechnických termínov sme sadili a presádzali ovocné stromy, ovocné kríky aj okrasné rastliny, previezli sme niekoľko ton kameňov na skalku aj dlažbu na chodníky, svoje nové miesto má aj nádrž na vodu na polievanie. Ale sú veci, ktoré v novej záhrade budú naozaj nové.

A tým nemyslím len novo kúpené stromčeky a hrozno. Keď nesadíme nové rastliny alebo nepolievame tie, ktoré už sú v zemi či nezbierame úrodu, ktorej máme prvý rok naozaj požehnane, tak ostáva čas na veci neživé, no užitočné. Už som vyrobil nový stolček, postavil som poriadny regál do domu, ktorý je súčasťou záhrady, zbudoval som drevený vyvýšený záhon. Práca s drevom ma baví, možno viac, ako sadenie nových stromov 😉

A pretože sa nám v záhrade naozaj páči, zvykli sme si v nej nielen pracovať, ale aj oddychovať. Často grilujeme, či už sami pre seba alebo s priateľmi, ktorí nás prídu navštíviť. Zatiaľ len v malom prenosnom grile, ale pri vymeriavaní záhrady sme si hneď na začiatku vyhradili pri studni miesto, kde nič nerastie, okrem trávy. To je naša rekreačná zóna.

WEEKENDSET

A práve tu budem stavať záhradnú terasu, kryté miesto obklopené zeleňou. Pre ňu tu bude pergola pre vinič aj figy. Pred nakreslením definitívneho tvaru potrebujem vedieť aj rozmery, ktoré zaberie nové záhradné sedenie. Chcem niečo kvalitné a drevené, čo by nahradilo súčasné plastové kreslá a stôl. Kamarát mi síce ponúkal takzvaný pivný set, ale ja sa chcem vo svojej záhrade cítiť naozaj príjemne, nie ako v krčme. Uvažujem so sedením pre minimálne šesť osôb, ale radšej pre osem, keď sa zíde celá rodina, aby sme mali miesta naozaj všetci dosť.

Zatiaľ je terasa s pergolou vo fáze plánovania, ale chcem ju mať tak veľkú, aby sa mi tam zmestilo akékoľvek záhradné sedenie. Preto uvažujem radšej s väčším. Do parádneho dreveného kresla sa posadím asi až budúci rok, ale už teraz mám jasno v tom, kde bude terasa stáť, ako bude orientovaná a na čo budem mať z nej výhľad.Komentovať