Zatiaľ sú v záhradách len rozkvitnuté stromy a poletujú okolo nich len včely, ale keď dozreje sladké ovocie, začnú sa o to viac objavovať osy a sršne a budú sa chcieť dostať pod kožu sladkých plodov. Hrušky, broskyne či slivky sú tak silne poškodzované a začínajú hniť. Proti útokom maškrtného a bodavého hmyzu sa môžeme brániť aj inak, ako chemickým postrekom. Prírodný spôsob je nalákať ich na to, čo majú radi: na sladké.
Tag → osy
Osám umelé sladidlo nechutí
Nechajte niečo osám
Sladké dozrievajúce ovocie na stromoch v záhrade láka zahryznúť sa do šťavnatého plodu a vychutnať si jeho chuť a vôňu. Škoda len, že rovnaké chute okrem záhradkára a jeho rodiny majú aj osy a sršne. A tak až pričasto nájdeme broskyne, marhule či žlté hrušky nahryznuté práve týmto hmyzom. Záhradkári inštinktívne tieto poškodené plody zo stromov odstraňujú, aby ich sladká vôňa nelákala k opakovanej návšteve.
Človek má až príliš často tendenciu so všetkým, čo sa mu nepáči a čo mu nevyhovuje, bojovať. Vynakladať veľa úsilia na dosiahnutie takmer nedosiahnuteľného cieľa. A pritom niekedy len stačí využiť slabosť „nepriateľa“ vo svoj prospech a nechať ho jednoducho tak.
Osy v záhrade
Pomaly sa blíži obdobie, kedy dozrieva ovocie v záhrade a zelené plody sa menia do žlta a červena a dostávajú sladkú chuť. A chuť na ne dostávajú nie len deti, ale aj osy. A osy v záhrade môžu ohroziť malé deti, ktoré si ch pri svojom šantení nemusia včas všimnúť, a tiež mám ničia výsledky nášho snaženia v záhrade. Plody marhúľ alebo broskýň či sliviek, načaté osami, potom rýchlo podliehajú skaze.
Ako uchrániť našu úrodu a nemusieť siahnuť po postrekoch, ktoré by zároveň znížili kvalitu ovocia na stromoch? Ako sa vyvarovať použitiu sprejov proti hmyzu? Opäť použijeme ekologický spôsob a využijeme odpad okolo nás, PET fľaše.