Osy v záhrade

Osy v záhrade Pomaly sa blíži obdobie, kedy dozrieva ovocie v záhrade a zelené plody sa menia do žlta a červena a dostávajú sladkú chuť. A chuť na ne dostávajú nie len deti, ale aj osy. A osy v záhrade môžu ohroziť malé deti, ktoré si ch pri svojom šantení nemusia včas všimnúť, a tiež mám ničia výsledky nášho snaženia v záhrade. Plody marhúľ alebo broskýň či sliviek, načaté osami, potom rýchlo podliehajú skaze.

Ako uchrániť našu úrodu a nemusieť siahnuť po postrekoch, ktoré by zároveň znížili kvalitu ovocia na stromoch? Ako sa vyvarovať použitiu sprejov proti hmyzu? Opäť použijeme ekologický spôsob a využijeme odpad okolo nás, PET fľaše.
Osy idú na sladké

Osy láka sladká chuť zrelého ovocia. Tak im ju doprajme. Ale nie na ovocí na stromoch, nie v čase dozrievania. A iba raz!

Do konárov stromov (stačí na každý tretí strom) a na stĺpiky radov viniča zavesíme na špagáte za hrdlo upevnené dvojlitrové PET fľaše. Samozrejme, že nie prázdne. Nalejeme do nich asi pol litra vody, v ktorej sme rozpustili asi štyri polievkové lyžice kryštálového cukru. Aby sme tento sladký roztok urobili pre osy ešte atraktívnejší, je vhodné do neho pridať kúsky zrelého ovocia, najlepšie rozpučeného. Toto ovocie začne v cukrovom roztoku kvasiť a na to osy počujú!

Za vidinou sladkého maškrtenia sa cez úzke hrdlo fľaše osy aj sršne vopchajú do fľaše a doprajú si svoju poslednú hostinu. Keď už majú dosť, rady by odleteli, ale rozpätie krídiel je akosi väčšie, ako priemer hrdla fľaše a šplhať nevedia. Ostanú vo fľaši uväznené. Môžu si dopriať sladkého roztoku koľko len chcú.

Keď sa vám bude zdať fľaša už plná, zatvorte ju odloženým vrchnákom a vyhoďte do smetí. A na jej miesto zaveste ďalšiu, novú. Takto čisto prírodným spôsobom ochránite svoju úrodu pred osami.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať