Strihajte takto

nožniceRaz vidieť je lepšie, ako stokrát počuť. Stará známa pravda. Aj preto sú obľúbené televízne relácie o záhradníčení a tiež videá, ktoré ukazujú rôzne postupy tým, ktorí sa ich chcú naučiť. Určite sa nenahneváte, keď teraz úvod článku na chvíľu preruším fúzatým vtipom.

 

 

Obecný rozhlas v nemenovanej dedine hlási: „Našli sa kľúče. Jeden dózický a druhý takýto.“

Darmo ukazuje starosta na mikrofón „takýto“ kľúč, nikto nemôže počuť, ako ten kľúč vyzerá.

A úplne rovnako je to v niektorých televíznych záhradkárskych magazínoch. Reportáž povedzme o strihaní sliviek. Skúsený borec hovorí, čo, ako a prečo strihať, televízna kamera sleduje zaujatú tvár lektora a v reproduktore počujete jeho hlas: „a strihajte takto.“

Oveľa radšej si potom vyhľadám nejaké video na youtube, kde síce nevidím do tváre toho, čo mi ukazuje požadovaný úkon, no zato celkom presne vidím, kde a pod akým uhlom ktorými nožnicami odstrihne nadbytočnú haluz. Také videá majú pre mňa oveľa vyššiu hodnotu, keď namiesto počutia vidím, že takto mám strihať strom alebo vinič.

Ten rozdiel je to o zarážajúci, že v tom druhom prípade video zhotovil často jeden jediný amatér na filmovanie, ale skúsený záhradkár. Kým televízne programy pripravujú špecialisti na zhotovovanie audiovizuálnych programov. Keby bol kameraman alebo režisér záhradkár, tak by vedel, že možno tvár v detaile a zaujímavom svetle je technicky dokonalá, ale záhradkára zaujíma práve ten konár a tie nožnice. Aby vedel, že naozaj má strihať takto. Tak, ako ukazuje lektor na obrazovke.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať