Paličky ku kvetom

Paličky ku kvetom Každý, kto pestuje izbové, vrátane orchideí, alebo balkónovky, potrebuje občas ku kvetom oporu. Nie je problém si kúpiť paličky v domácich potrebách alebo záhradníctve, dokonca môžete použiť aj drevené tyčky z hobby marketov. No ale prečo kupovať niečo, čo možno doma vyhadzujeme?

Recyklácia je spôsob, ako ušetriť. Využitím materiálu, ktorý by sa pôvodne vyhodil. A vyhodený materiál môže stáť nemalé náklady na jeho spracovanie v neškodný materiál, prípadne hyzdí prírodu alebo plní skládky odpadov. Takže ekologické správanie je vlastne ekonomické správanie. A čo je doma, to sa predsa počíta. Zostane nám tak napríklad dna nové kvetinky 😉
Čínska ruža, či Ibištek, pestuje veľa ľudí vo svojich bytoch. V lete sú ich veľké kvety ozdobou mnohých balkónov. Najčastejšie bývajú ohnivo červenej farby. No s príchodom jesene sa tieto väčšinou stromčekové kvety sťahujú do tepla izieb. Po dokvitnutí posledných kvetov je čas ich zostrihať. Košatá koruna jednak môže brániť vstupu svetla, ktorého je v sychravých dňoch čoraz menej, cez okná do izieb, jednak bráni v pohybe obyvateľov bytu.

Kvet, ktorého latinský názov je Hibiscus, je potrebné zrezať naozaj nakrátko, aby na budúci rok opäť bujne kvitol. A tak dlhé rovné vetvičky s množstvom veľkých listov končia v odpade.

morning-hibiscus Ale nemusia. Po odstránení listov nám zostanú pekné rovné paličky, ktoré môžu mať dĺžku aj cez pol metra. Ideálne ako opora do kvetináčov! Ak chcete predĺžiť ich životnosť vo vlhkej hline, odporúčam ich hrubšie konce v dĺžke asi 7 cm zľahka opáliť buď nad plynovým sporákom alebo väčším zapaľovačom.

Takýchto paličiek môžete ročne získať z jednej čínskej ruže niekoľko.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať