Ako prvé vymeňte zámky

Keď sa vám podarí získať vysnívaný pozemok, nadšenie z neho by malo čoskoro vystriedať pragmatické uvažovanie, najmä čo sa týka jeho bezpečnosti a ochrany. Či už ste si kúpili pozemok na samote alebo ste získali veľkú záhradu so starým domom na dedine, musí byť bezpečnosť nehnuteľnosti a všetkého vybavenia prvoradou úlohou. Ak sa jedná o starý dom, aj jeho dvere a zámky na nich väčšinou zodpovedajú dobe, kedy vznikli a kedy boli dostatočné. Najmä keď záhradu a dom využívate ako víkendové sídlo.
Keď je dom a dvor prázdny, všimnú si toho nie len susedia, ale aj ľudia, ktorých by ste na dvore nevideli radi. A ktorí majú zálusk na vybavenie, ktoré ste do domu po jeho kúpe doviezli, aby ste si spríjemnili život počas pracovného víkendu. Preto skôr, než doveziete povedzme televízor, počítač či nový sporák a kávovar, zamerajte sa na to, aby ste aj nasledujúci víkend našli všetko, a všetko tak, ako ste to pri odchode nechali.

Okrem bezpečnosti starých zámkov na starých dverách je tu ešte jeden problém, ktorý treba riešiť. Máte dosť kľúčov od každého zámku pre každého člena rodiny? Aby ste sa po strate jediného kľúča od vstupných dverí nemuseli vlamovať do vlastného domčeka 😉 A je zámok kvalitný? Teda nedá sa otvoriť sponkou na vlasy? Nie je hrdzavý a sami ho otvoríte až na tretí pokus?

Ak je zámok na dverách starý, ale máte radi štýl vintage, nemusíte ho meniť alebo ho vymeňte za rovnaký typ, ale nový. Skutočne sa takéto staré zámky vyrábajú a kúpite ich v dobrom železiarstve. Ak sa však jedná o hospodársku časť domu, účelnejšie je vybaviť dvere poctivou petlicou a kvalitným visacím zámkom.

Keď všetky dvere svojho nového starého domu vybavíte novými zámkami, budete môcť kľudne spávať a tešiť sa na každý ďalší deň vo svojej záhrade a chalupe.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať