Lunárny kalendár pre pole a záhradu 2018

Veľa ľuďom sa osvedčilo pri prácach v záhrade a pestovaní ovocia aj zeleniny voliť si vhodný čas nielen podľa harmonogramu práce v zamestnaní, možnosti čerpania dovolenky či predpovede počasia ale aj podľa toho, v akej pozícii je Luna. My sami radi pracujeme v súlade s lunárnym kalendárom a radi odložíme niektoré práce o pár dní, keď sa ukazuje nevhodné znamenie. Dokonca nám často ľudia volajú, kedy bude pre sadenie či ošetrovanie stromov hodný termín. Aby si človek nemusel všetko pamätať alebo prácne vypočítavať, existujú na to múdre knihy. Do predaja ide Lunárny kalendár pre budúci rok.

Lunárnych kalendárov je niekoľko druhov, každý môže byť byť spracovaný iný štýlom. Tak ako aj ľudia nie sú všetci rovnakí, tak aj lunárny kalendár vyhovuje každému inak napísaný. Ak ste minulý rok boli spokojný s tým, ako podáva dôležité informácie Lunárny kalendár pre pole a záhradu z vydavateľstva Martinus, tak tu je novinka.

Lunárny kalendár pre pole a záhradu 2018

Môžete ho dostať v prevedení ako nástenný kalendár:kliknutím objednáte


Kto chce mať informácie o vhodných termínoch pre práce na svojej záhrade vždy po ruke, tomu je určený stolový kalendár:Vydavateľ o tomto kalendári píše:


Predložený kalendár je novinkou medzi lunárnymi kalendármi. Pre každý deň a každú skupinu plodín je farebne a číselne vyznačená vhodnosť sejby, sadenia, presádzania či ošetrovania rastliny. V kalendári nie sú okrem Splnu, Novu a Prízemia vyznačené štvrte, smer mesiaca vo zverokruhu ani znamenia. Všetky tieto vplyvy sú pre každý deň, skupinu plodín a ošetrenia spočítané podľa váhy prvku /spln, novolunie, prízemie/ do výsledného farebno-číselného kódu. Od zelenej jednotky – najvhodnejšie obdobie, cez žltú päťku – ešte prijateľné, po červenú desiatku – nevhodné obdobie.
V kalendári okrem vysvetliviek nie je text. Tým sa kalendár stáva jednoduchým, prehľadným, každému zrozumiteľným.

Kalendár umožňuje vďaka jednoduchosti plánovať práce na poli a v záhrade v najvhodnejších dňoch.

Podľa našich skúseností sa oplatí pracovať v záhrade podľa lunárneho kalendára. Keď vypliete burinu v správny deň, jednoducho už nenarastie. Keď zasejete zeleninu v správnom termíne, bude zdravá a budú sa jej vyhýbať škodcovia. Keď zasadíte stromčeky v ideálnom čase podľa lunárneho kalendára, budú prosperovať a dávať bohatú úrodu.

Častokrát sme v našej záhrade na počudovanie susedov robili iné, ako väčšina z nich. Na jar všetci pleli a pripravovali hriadky, sadili priesady. My sme radšej venovali víkend niečomu inému a na sadenie priesad si zobrali dovolenku v strede týždňa, aby sme využili silu Prírody a Luny. Rozdiel bol vidieť pri zbere úrody, mám tu o tom niekoľko článkov. Naše paradajky, papriky alebo tekvice nemali konkurenciu. Stačilo s Prírodou nebojovať a využiť najvhodnejší čas podľa lunárneho kalendára.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Komentovať