Naše Motúčko inšpirovalo

kultivator Keď máte dlhý pozemok, ako my, a ešte k tomu do kopca, vždy keď potrebujete niečo odviesť až na druhý koniec, tak sa celkom unavíte. Väčšina ľudí pri tom, ako tlačí ťažký fúrik do kopca, my tým, ako sa za naším motorový Motúčkom nachodíme 😉 Predsa len je to menej únavné, keď má fúrik vlastný pohon. To aj ťažký náklad hore kopcom ide v podstate sám. Potom nám nerobí problém odviesť čokoľvek kamkoľvek po záhrade, pretože nás to vôbec neunavuje, na rozdiel od našich susedov. Ale nedávno jeden sused prišiel s nápadom, ku ktorému ho inšpirovalo práve naše Motúčko a naše bezstarostné jazdy s ním.
Potreboval odviezť hnoj zdola na vrch záhrady, pekne do kopca. A naložený fúrik s vŕzgajúcim kolesom, to je drina aj pre statného chlapa. Pravda, ten deň to pár razy otočil, aj sa dobre spotil, zatiaľ čo my sme vozili Motúčkom seno zhora dole. Motúčku je jedno, či ide hore kopcom alebo dole. Hore motor ťahá, dole motor brzdí. Dobre vymyslené 😉

hnoj

Sused musel dlho pozerať na ten náš fúrik, keď mu zrazu skrsol nápad v hlave. Onedlho sa objavil s pomocníkom aj s riešením svojho problému, ako vyviezť ťažký hnoj do strmého kopca za pomoci fúrika. Vytiahol z kôlne motor na dvojkolesovom podvozku pre kultivátor/kosačku/pluh a zavolal si pomocníka. Na predný rám naloženého fúrika pripevnil hrubý textilný popruh, druhý koniec uviazal na malotraktor. Naštartoval, pridal plyn a už to frčalo. Traktorík ťahal hore kopcom aj fúrik, ktorý viedol ten pomocník. Pár krát si túto jazdu zopakovali a mali hnoj na kopci. A tešili sa, ako zadarmo nahradili naše Motúčko.

Zadarmo ako zadarmo, aj ten pohon malootraktora niečo stojí, rovnako ako benzín do neho. A tiež k tomu treba dvoch ľudí, zatiaľ čo Motúčko ovláda jeden človek. Nehovoriac o tom, že aj ten ich motorový fúrik odvezie len toľko, čo motúčko, hoci má silnejší pohon a potrebuje k obsluhe dvoch ľudí. No ale uznám, nemuseli to kupovať, našli to všetko v kôlni.

Len mi nejde do hlavy, prečo k tomu podvozku nepripojil rovno tú malú dvojkolesovú vlečku, mali by to všetko rýchlejšie a možno by ani nemuseli s tým hnojom jazdiť dvaja.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať