Lunárny kalendár 2017 pre pole a záhradu

Lunárny kalendár 2017 - pre pole a záhradu Každý záhradkár má svoju metódu, ako pestovať ovocie a zeleninu a ako dosiahnuť čo najlepšiu úrodu. Pri tom zohľadňuje nie len ročné obdobie, ale aj aktuálne teploty. Dobrým radcom sú pranostiky, vychádzajúce z dlhodobého pozorovania prírody. No záhradkár a pestovateľ, ktorý za každú cenu nebojuje s Prírodou, ale spolupracuje s ňou, už má odpozorované, že najlepšie je sa pri prácach v záhradke riadiť pozíciou Mesiaca. Hnojenie alebo okopávanie v tom správnom čase prináša najlepšie výsledky a s minimálnou námahou.

Je úplne bežným javom, že prídeme do našej záhrady v sobotu dopoludnia a cez ploty vidíme, ako všetci okopávajú svoje políčka a hriadky. A my napríklad hrabeme pokosené seno a mulčujeme ním. Potom sa nás všetci pýtajú, prečo neokopávame zeleninu, keď je tak pekne? Našou častou odpoveďou je, že netreba okopávať burinu, lebo dnes sa podporí jej rast. Že je to lepšie nechať na pondelok popoludní. Že dnes je lepšie robiť iné práce. Alebo všetci naokolo strihajú vinič. My sa venujeme inému. Pretože na základe lunárneho kalendára vieme, že dnes by sme hroznu ublížili. Hoci je vonku krásne a je radosť robiť v záhrade, sily Prírody treba rešpektovať. Aj sadenie stromov do zeme má svoj správny čas, ktorý výrazne zvýši šance stromčekov na dobré zakorenenie.

Aby ste vedeli, čo sa ktorý deň oplatí v záhrade robiť, lebo je sila Mesiaca na vašej strane, nemusíte byť astronóm ani astrológ. Všetko je pre vás prehľadne a zrozumiteľne popísané v publikácii Lunárny kalendár 2017 – pre pole a záhradu z kníhkupectva Martinus.

Čo o ňom píše?

Predložený kalendár je novinkou medzi lunárnymi kalendármi. Pre každý deň a každú skupinu plodín je farebne a číselne vyznačená vhodnosť sejby, sadenia, presádzania, či ošetrovania rastliny. V kalendári nie sú okrem Splnu, Novu a Prízemia vyznačené štvrte, smer mesiaca vo zverokruhu ani znamenia. Všetky tieto vplyvy sú pre každý deň, skupinu plodín a ošetrenia spočítané podľa váhy prvku do výsledného farebno-číselného kódu. V kalendári okrem vysvetliviek nie je text. Tým sa kalendár stáva jednoduchým, prehľadným, každému zrozumiteľným.Kalendár umožňuje vďaka jednoduchosti plánovať práce na poli a v záhrade v najvhodnejších dňoch.

Návod k používaniu kalendára:
Pre zatriedenie do jednej zo štyroch skupín: semeno, koreň, list-stonka, kvet-plod je rozhodujúca úžitková časť rastliny, ktorú zbierme. Podľa farebno-číselnej škály (od zelenej „1“- najvhodnejšie obdobie, po červenú „10“ – nevhodné obdobie) určíme vhodnosť sejby, sadenia presádzania konkrétnej plodiny v daný deň. Ďalšia časť je venovaná ošetrovaniu rastlín. Opäť sa pre ten ktorý druh ošetrenia rastliny rozhodneme na základe farebno-číselnej škály: zelená 1 optimálne, červená 10 nevhodné.

Kalendár je stolovom prevedení. Keď sa vám ale lepšie hodí nástenný Lunárny kalendár 2017 – pre pole a záhradu, je k dostaniu aj taký. Záleží od vás, s ktorým formátom lunárneho kalendára sa vám lepšie bude pracovať.

Podrobnosti nástenného lunárneho kalendára pre rok 2017:

Väzba: špirálová
Rozmer: 302×495 mm
Hmotnosť: 210 g
Jazyk: slovenský jazyk

Ak ste doteraz nemali skúsenosti s lunárnym kalendárom a po očku ste poškuľovali do susedkinej záhrady, ako jej to tam všetko rastie akosi samo a lepšie, skúste už od januára využívať skúsenosti našich predkov a robiť všetky dôležité práce v záhrade v súlade s Lunou. Ušetríte si zbytočnú námahu, zlepšíte rast stromov a menej vás budú trápiť škodcovia.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Komentovať