Tag plot

Oplotenie záhrady

02 marca 2024,, napísal admin Tagy:

Oplotenie môže byť jedným z faktorov, ktoré prispieva k dokonalosti záhrady, ale nie je to jediný aspekt. Dokonalá záhrada závisí od mnohých faktorov vrátane dizajnu, pestovania rastlín, údržby, výberu vhodných rastlín a ich umiestnenia ap. Oplotenie môže prispieť k dokonalosti záhrady tým, že jej poskytuje rám, štruktúru a bezpečnosť. Vytvára hranice, ktoré definujú priestor záhrady a môže tiež prispieť k lepšiemu estetickému dojmu. Oplotenie môže tiež chrániť záhradu pred nežiaducimi návštevníkmi, ako sú divé zvieratá, alebo pomáhať udržiavať súkromie.Ako opraviť pletivo starého plota

01 februára 2024,, napísal admin Tagy: ,

Pletivové ploty sú asi najjednoduchším a najlacnejším spôsobom, ako oddeliť svoje pozemky od ostatných alebo rozdeliť dvor a záhradu na menšie celky, napríklad pre pestovanie zeleniny a chov hydiny. Nie vždy potrebujeme plné nepriehľadné betónové alebo plechové steny. Aby ale pletivo dokonale chránilo náš majetok, musí byť v dobrom stave. Zub času a pazúre divej zveri, ale aj vlastného psa, dokážu narobiť diery v plotoch a tie potom strácajú svoju ochrannú funkciu. No nie pri každom poškodení treba pletivo vymeniť. Niekedy ho len stačí jednoducho a rýchlo opraviť.

Základný prvok záhradnej architektúry

30 januára 2024,, napísal admin Tagy:

Záhradné ploty môžu byť vyrobené z rôznych materiálov ako je drevo, kov, PVC alebo betón a slúžia na ohraničenie a oddelenie priestoru. Sú dostupné v rôznych štýloch a výškach podľa potrieb. Gabiónový plot je konštrukcia vytvorená z kovových košov, ktoré sú naplnené kameňmi, štrkom, alebo iným vhodným materiálom. Tieto koše môžu mať rôzne veľkosti a tvary a sú zvyčajne vyrobené z oceľových drôtov, ktoré sú odolné voči poveternostným podmienkam.

Aby pes zo záhrady neušiel

07 decembra 2023,, napísal admin Tagy:

Či už máte psa na stráženie alebo ako príjemného spoločníka, musíte dbať na jeho bezpečie aj na to, aby neohrozoval susedov. Keď pes ujde z oplotenej záhrady, niektorí ľudia sa môžu báť psa, keď nie je spolu so svojím majiteľom. A ani vám by sa nepáčilo, keby po vašom pozemku pobehoval cudzí pes. A nejde len o jeho výkaly. Ide aj pošliapané záhony alebo inú škodu. Ako sa postarať o to, aby váš psík ostal na vašom pozemku?

Ako zabrániť srnám poškodzovať mladé stromky

01 decembra 2023,, napísal admin Tagy: , ,

Záhradkári už vedia, že srnám a jeleňom náramne chutia mladé výhonky ovocných stromov, najmä jablone a hrušky im chutia. A ako postupujúci mráz a snehová pokrývka obmedzuje dostupnosť ich potravy, neváhajú prekonávať oplotenia do záhrad a prikrmovať sa na tom, čomu ste venovali množstvo energie a námahy a nemálo peňazí – na ovocných stromoch. Keďže ich legálne nemôžeme strieľať ani keď ich prichytíme pri čine, je potrebné zvoliť iný stupeň ochrany a prevencie. A ploty na to nie vždy stačia.

Presťahovať plot môže byť jednoduché

27 októbra 2023,, napísal admin Tagy:

Že si neviete predstaviť situáciu, kedy by bolo potrebné presťahovať plot? Nevadí, ja vám jednu takú ponúknem. Kúpite pozemok, okolo neho sú ploty v žalostnom stave. Skôr stĺpy, lebo pletivo ešte pár rokov vydrží. A tak k existujúcemu pletivu postavíte nové stĺpy, staré odstránite a plot stojí teraz pekne kolmo a chráni vaše ovocné stromčeky pred vysokou zverou. A potom niekto príde a ukáže vám, že je plot na jeho pozemku. Ako sa to mohlo stať a čo teraz urobiť?

12 krokov k nájdeniu dokonalého pletiva na plot

31 marca 2023,, napísal admin Tagy:

Plotové pletivo je dôležitým prvkom k vytvoreniu súkromia a bezpečnosti na vašom pozemku. Výber pletiva na plot by mal pozostávať z 12 krokov, vďaka ktorým bude aj váš výber jednoduchý a rýchly.

Zvárané pletivo: prečo je dobrou voľbou?

04 januára 2022,, napísal admin Tagy:

Zvárané pletivo v rolkách sa s obľubou používa na ohradenie pozemkov rodinných domov, záhrad, firiem i priemyselných areálov. Aké sú jeho výhody?

 

Ploty na zemných skrutkách sú obľúbené

25 novembra 2021,, napísal admin Tagy:

Keď návštevy v našej záhrade „zabrúsia“ k téme plotov, často sú prekvapené, keď im ukážem, ako sú stĺpy postavené. Žiadny betón, žiadne kopanie jám, žiadne fúrikovanie materiálu k plotu aj od neho. U nás skrátka staviame ploty na zemných skrutkách. A že nie sme jediní sa ukázalo minulý víkend. Boli sme totiž obhliadnuť niekoľko nehnuteľností a „objavili“ sme aj dlhý plot na zemných skrutkách.

Okrasné oplotenie: aké si vybrať?

29 septembra 2021,, napísal admin Tagy:

Oplotenie je vymedzením hraníc pozemku a veľa prezrádza o vkuse majiteľa. Štýlovo pôsobí okrasné plotové pletivo, oplotenie z dreva či gabiónové ploty.

Majitelia pozemkov v novovznikajúcich štvrtiach si dávajú záležať na výzore novostavby. Nechávajú si navrhnúť vzhľad okolia domu záhradným architektom, starajú sa o trávniky, pozornosť venujú voľbe okrasných drevín či kvetov. Avšak samotné oplotenie predzáhradky býva často podceňované, hoci veľa prezrádza o vkuse samotného majiteľa.