Uteráky do celého domu

Koľko uterákov a osušiek potrebuje jeden človek? A koľko ich musíte mať v domácnosti? To samozrejme záleží od počtu osôb, ktoré v dome žijú a ako často prijímate návštevy. Ale tiež od frekvencie využívania bazénu na záhrade. Aj keď je vaša zásoba dostatočná, vyplatí sa uteráky a osušky správne používať a udržiavať, aby vám dlho slúžili.
Uteráky a osušky dostávajú od nás celkom zabrať. Najmä v lete pri bazéne alebo na kúpalisku. Nielen voda, ale aj prípadné nečistoty ich môžu poškodiť. Preto je vhodné ich po návrate ihneď vyprať. Neodporúča sa používať aviváž, pretože zlepí vlákna a uteráky nebudú hebké. Rovnako tak je na mieste používať prací prášok v rozumnej miere. Výhodou je nechať uteráky a osušky vysušiť v sušičke, prípadne voľne uložené, rozhodne ich nežehlite ani nesušte v zime na radiátoroch.

Správna starostlivosť je len polovica životnosti osušiek. Základom je správny výber pri nákupe. Dobrým kritériom kvality materiálu, z ktorého sú vyrobené, je jeho gramáž. Naozaj kvalitné začínajú na hodnote 450 g/m2 a už na prvý uchopenie sú mäkké a hebké, ľahko ich rozoznáte od lacných výrobkov. Dobre sajú vodu i pot. Možno vás lákajú lacnejšie osušky k nákupu, ale ich povrch sa rýchlo opotrebuje a vy budete musieť často kupovať nové. Tiež ich potrebujete viac a to znamená aj častejšiu výmenu, ich pranie a sušenie a vo výsledku je s nimi viac práce a nič neušetríte.

Na jednu osobu v dome počítajte tri osušky a tri uteráky na kúpeľňu, ak sa chcete vyhnúť častému praniu, tak radšej po piatich. Ďalšie sady potrebujete k bazénu alebo na výlety. Radi k vám chodia hostia a bavíte sa pri grile a pri jazierku? To sú ďalšie sady uterákov a osušiek. A keď pošlete deti na prázdniny, radšej ich vybavte vlastnými uterákmi. Oplatí sa svoje obľúbené osušky zabaliť aj na dovolenku, nie každý penzión ich mení dostatočne často.

Leto práve začína a s ním aj sezóna kúpania a dovoleniek. Dokúpte si včas svoje osušky a uteráky a buďte na leto pripravení.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať