Vrátiť sa ku koreňom

Niekedy je tak zle, že sa musí začať od začiatku, ako sa moderne hovorí „reštartovať“. Niekedy ani nemusí byť tak zle, aby sa nedalo pokračovať, ale je dobré môcť sa vrátiť na začiatok, ku koreňom. Vlastne stačí, keď máme znalosti, teda vedomosti a skúsenosti, ktoré nám umožnia kedykoľvek začať odznova. A keď ich nemáme a ani nemáme nikoho v blízkej rodine, kto by znalosťami disponoval, je dobré mať poruke niečo, čo tieto znalosti uchováva. A čomu sa nevybije baterka alebo nepokazí kondenzátor. Čo je poruke vždy keď treba, vždy keď je zle. Napríklad dobre napísaná kniha.
Nemusíte sa báť kolapsu civilizácie vplyvom jej dekadencie alebo nárazom meteoritu, nemusíte mať obavy z totálneho globálneho oteplenia ani zo zvýšenia hladiny morí, aby ste mohli mať záujem vedieť, ako robiť veci jednoducho. Bez energie z káblov alebo rúrok. Bez komfortu digitálnej spoločnosti. Jednoducho tak, aby ste si pomohli sami. Možno sa vám to raz bude hodiť. Napríklad keď sa rozhodnete odísť z mesta na lazy.Popis, ako gazdovať tak, aby ste nemuseli kupovať benzín, naftu, umelé hnojivá ani platiť za elektrinu a plyn, prinášajú mnohé knihy, ktoré sú pôvodne napísané preto, aby vám pomohli zorientovať sa a prežiť práve v prípade rozpadu spoločnosti a jej energetickej a informačnej infraštruktúry. V princípe popisujú zaobstaranie si potravín zberom, lovom, chovom a pestovaním v období pred cca 200 rokmi, keď vymoženosťou bola petrolejka a pec na drevo. Keď sa chlieb piekol doma z doma vypestovaného a zomletého zrna.

Nútiť moderného človeka, zamestnaného v medzinárodnom korporáte, dnes takto žiť asi nie je cieľom, na druhej strane ak ste „za vodou“ a chcete už žiť pokojnejšie a bez budíka každé ráno, môžete po nákupe nehnuteľnosti „pánu bohu za chrbtom“ skúsiť niektoré postupy v takýchto knihách. Len preto, aby ste ich ovládali, keby dačo. Vždy môžete mať druhú polovicu domu vybavenú súčasnými technológiami, vždy máte možnosť využiť nejaký eshop a kuriéra, ktorý vám dovezie hoc aj ten chlieb, ak sa váš na prvý raz nevydarí.

Návrat ku koreňom vám môže pripomenúť leto u starých rodičov a aj to, ako jednoducho, no pokojne a spokojne dokázali žiť. Dobrá kniha je k tomu dobrou cestou.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať