Vyberajte, komu zveríte záhradku

Vyberajte, komu zveríte záhradku Aj záhradkár je len človek a tiež v lete má chuť vycestovať niekam na dovolenku. A predstava, že na dva týždne opustí svoju pestovanú záhradku v tej najväčšej horúčave a nechá ju na pospas páľave, nie je vôbec príjemná. A preto hľadá spriaznenú dušu, ktorá sa mu o jeho poklady postará a všetky kvety aj zeleninu poleje a dopraje všetkému zelenému dostatok vlahy.
Pokiaľ neodchádza za oddychom celá rodina alebo už nebývajú rodičia s deťmi, môžete požiadať o pomoc najbližšiu rodinu. Deti alebo matka či svokra, prípadne súrodenci, ak nebývajú ďaleko a majú tú možnosť, venujú každý druhý deň trochu času osvieženiu vašej záhradky a odmenou im môže byť okrem dobrého pocitu aj nejaké to ovocie, ktoré v záhradke dozrieva. Predpokladám, že si z marhúľ nenaberú za dve bedničky z jedného stromu.

Predtým, než si vyberiete z celej plejády príbuzenstva alebo priateľov, starostlivo zvážte ich vzťah k záhrade, zelenine či kvetom. Sľúbiť vám možno sľúbia, že sa o vaše poklady postarajú a všetko popolievajú, ale. Kto nie je záhradkár, ako vy, možno poleje kvetinky v závesnom kvetináči na verande chatky, ale nevšimne si, že kúsok odtiaľ skomierajú kvety v zemi, na ktorú už desať dní nepadol dážď.

Možno ste prezieravo požiadali nezávisle dvoch ľudí, aby ste predišli tomu, že niekto z nich „zabudne“. Ale ak si o niekom myslíte, že je príliš pohodlný vo svojom živote, prečo si myslieť, že bude zodpovedný k vašej, pre neho cudzej, záhradke? Ani paralelná „poistka“ nezabráni devastácii záhradky, ak ste si zle vybrali toho, koho požiadate o pomoc.

Preto starostlivo zvážte, koho poprosíte o to, aby polial vaše kvety v záhrade. Vyberajte takých ľudí, ktorí radšej povedia „nie“, ako by vám mali sľúbiť hocičo, aby sa vás zabavili a vy po desiatich dňoch nájdete záhradu v takom stave, že sa vám odnechce ísť na budúci rok na vytúženú dovolenku, lebo po návrate je vám pri pohľade na výsledky vášho celoročného snaženia do plaču. Z toho, ako žalostne vyzerá všetko vyschnuté, aj z toho, ako sa k vám vaši blízki zachovali. Nie je problém za pár eur kúpiť nové kvety a znova ich vysadiť. Problém je v srdci, problém je, aký pocit máte z takých ľudí, o ktorých sa hovorí, že sú to vaši blízki.

Nechcem vás odhovoriť od tohoročnej letnej dovolenky. Len si starostlivo vyberte, komu zveríte kľúče a budúcnosť vašej záhrady.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať