Chladnička v záhrade sa oplatí

Pred časom dostala priateľka nápad kúpiť do záhradného domu chladničku z mrazničkou. Stále častejšie sme tu zostávali v lete na noc, tak je dobré mať potraviny v bezpečí. Tiež sme začali chovať sliepky a psa, tak na jednej strane krmivo a na druhej úroda fauny a flóry sa lepšie uskladňuje v chladničke či mrazničke. A to sme ešte netušili, na čo všetko tá naša nová veľká chladnička s mrazničkou bude dobrá.
Prvý raz sa nám hodila presne pred rokom, keď susedka v bytovke podpálila svoj byt a následne sme boli nie len bez plynu, ale aj bez elektriny celý týždeň. Mať možnosť celý obsah mraziaka aj chladničky naložiť do auta a odviezť pár kilometrov do domu v záhrade a uložiť na týždeň v bezpečí pred skazou sa ukázalo ako veľká výhoda. Po týždni sme to, čo sme nezjedli počas našej plánovanej dovolenky, zase vrátili do chladničky s mrazničkou v paneláku.

Druhý raz sme rovnakú výhodu využili nedávno. Pokazila sa chladnička, mraziak fungoval. Je to starší typ, ale dobrý, výkonný a úsporný, hlavne má oddelený motor a kompresor pre chladničku zvlášť a mrazničku zvlášť. Porucha jednej časti neznamená skazu všetkého, ako je to u súčasných moderných a úsporných chladničiek s mrazničkou, nadiktovaných eurokratmi. Jeden motor na všetko, a na nič.

Poruchu sme zistili večer po návrate domov. Operatívne som niektoré drobnosti naložil do malej autochladničky na 230 V aj 12 V, ktorú využívame pri našich výletoch a cyklodovolenkách. Zvyšok som nechal v chladničke, ktorú som doplnil kusmi mrazeného mäsa a zmrazenou vodou v PET fľašiach. Teplota v chladničke postupne klesla až na 12 a neskôr 8 °C, samozrejme som pravidelne menil mäso a fľaše medzi chladničkou a mrazničkou.

Popoludní sme obsah chladničky naložili do plastového boxu a spolu s autochladničkou previezli na záhradu. Tunajšiu chladničku opustili veci, ktoré nutne nepotrebujú chlad, aby sa tam zmestili veci z domu. Teraz je už jedno, kedy príde opravár.

Mať na záhrade veľkú chladničku s mrazničkou sa v takejto situácii ukázalo ako zvlášť výhodné.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať