Dcéra mi našla novú strechu

strecha Mám slabosť pre staré a zachovalé veci. Doma mám zbierku rôznych starožitností, ktoré by mi závideli všetky obchody sa starožitníctva v okolí. Keď ku mne ale v čase veľkonočných sviatkov prišla na návštevu dcéra, ktorá býva cez pol republiky, a videla, v akom stave mám strechu, zhrozila sa. Najprv mi vynadala, potom ma ľutovala a dohovárala mi. „Veď ti skrz strechu dokonca zateká do spálne!“ Nariekala ľútostivo a čudovala sa, že som s tým ešte niečo neurobil.
Vedel som, že je moja strecha v zlom stave, ale nová strešná krytina nie je práve lacná záležitosť. Navyše som už starší a nezvládol by som sám bez pomoci jej pokládku. Dcéra ma ale upokojila, že jej kamarátka si nedávno nechala urobiť strešnú krytinu z plastu, ktorá vraj nie je zas tak drahá a zároveň je kvalitná a vydrží natrvalo. Bol som nesvoj z toho, že moja dcéra namiesto aby si užívala voľno, chce svojmu starému otcovi zariaďovať rekonštrukciu strešnej krytiny, lenže ona sa nenechala odhovoriť.

Na notebooku mi ukázala projekty firmy, ktorá vyrába plastovú strešnú krytinu, a sám som musel uznať, že táto plastová krytina vyzerá dobre. Stále som ale váhal, ako asi môže práve plast byť odolný proti krupobitiu? Dcéra si o firme naštudovala, čo sa najviac dalo, potom mi všetko vysvetlila. Plast sa vyznačuje veľkou životnosťou, tento PVC materiál je s dobrou odolnosťou proti UV lúčom. A podľa skúseností zákazníkov aj jej kamarátky som nakoniec uveril, že je naozaj pevný a odolá aj prírodným živlom. Nová strešná krytina, ako som musel navyše sám uznať, bola potrebná ako soľ. Dcéra si teda nechala vypočítať cenu, ktorá ma milo prekvapila. Čakal som, že to bude drahšie. Samotná montáž potom netrvala dlho, išlo to rýchlo a ľahko.

Dcéra je teraz rada, že mi nebude kvapkať na čelo v posteli, ja som rád, že mám tak tvrdohlavú dcéru, ktorá vie, čo je pre mňa dobré – a tá plastová strešná krytina to práve je.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať