Postavte si stĺpy pekne kolmo

stĺpová vodováhaÚplne inak vyzerá plot, keď je natiahnutý popri pekne v rade za sebou stojacích stĺpoch, ktorú sú rovnako vysoké, rovnako ďaleko od seba a všetky sú rovnako pekne zvislé. A nie len, že to dobre vyzerá, ale aj pletivo sa lepšie pripevňuje, keď sú stĺpy kolmé. Osobitne je to zreteľné pri zváranom pletive, ktoré sa sponami prichytáva na D-stĺpiky. Preto by sme si pri budovaní plotov ale aj akejkoľvek inej konštrukcie mali dať záležať, aby boli stĺpy kolmé. Ale to sa ľahko povie, postaviť kolmé stĺpy. Každý, kto už betónoval stĺpy pre ploty alebo pre brány vie, že to nie je ľahká úloha. Treba mať na zreteli aj správnu vzdialenosť, aj dobrú hĺbku a ešte strážiť kolmosť. To aby jeden človek nič nerobil, len stále prikladal vodováhu a kontroloval to.

Alebo využijete špeciálnu vodováhu na stĺpy.
Keď sme v záhrade plánovali stavbu prvého plota, aby sme zabránili prístupu divej zveri k mladým ovocným stromčekom, vedel som, že musím tento problém riešiť aj ja. Medzi iným náradím som mal pripravené aj klasické vodováhy rôznych dĺžok.

vodováha

Pri príprave objednávky zemných vrutov a stĺpov pre stavbu plota som objavil v ponuke eshopu aj plastovú stĺpovú vodováhu. Okamžite som ju objednal a dodnes toho neľutujem. Keď dávam do zeme zemné skrutky pre stĺpy alebo osádzam do nich stĺpiky, keď robím vinohrad alebo len oporu ku kvetom alebo aj drevený regál do domu, vždy si nasadím stĺpovú vodováhu na stĺp alebo hranol a pri práci jedným očkom stačí kontrolovať, či je všetko v poriadku, prípadne upraviť uhol. Vodováha drží na mieste pomocou magnetov alebo gumového popruhu a trvale ukazuje prípadné odchýlky od roviny kolmosti.

vodováha na zemnom vrute

Plastová vodováha na stĺpy nehrdzavie, ľahko sa nastavuje uhol strán stĺpu a ľahko sa upevňuje na hranaté aj oblé stĺpy. Máme teraz dva kusy a používame ich pri stavbe všetkého, čo chceme mať rovno a kolmo. Na zemné vruty dávame aj opory na kustovnicu čínsku alebo popínavé kvety. A vďaka tejto vodováhe všetko rovno stojí a dobre vyzerá.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať