Najlepšie sa v záhradke pracuje ráno

Včera večer sme boli v záhradke popolievať rastliny. Bola taká horúčava, že nám ich bolo ľúto a keďže sme celú stredu boli preč, včera sme im už museli dopriať vlahu. Počkali sme asi do siedmej hodiny večer, keď už ani nám nebude také teplo a išli sme do záhrady. Ani rastlinám by zalievanie v najväčšej horúčave nerobilo dobre. Najviac vlahu potrebovali papriky, paradajky sa držali celkom dobre.
Samozrejme, že vody sa dočkali aj ostatné rastliny, užitočné jedlé aj tie okrasné si ju spravodlivo podelili. Vo dvojici to ide rýchlejšie, ja som ako ten mocnejší z dvojice mal na starosti čapovanie vody z nádrže za chatkou a jej roznos po parcele a moja krajšia polovička rozdeľovala prídel jednotlivým kríčkom a kvetom.

Pri tom čapovaní som si všimol, že konštrukcia na vinič pri chatke podlieha svojmu veku a na jednom mieste to už nedrží tak, ako by to malo. Nešlo o nič vážne, len som pri sebe nemal ani náradie, ani nijaké súčiastky. A keďže na víkend som plánoval ísť na bicykli na dlhšiu túru, vychádzalo mi to jedine tak, že opravu by som mal zvládnuť v piatok.

Na vyvŕtanie jednej diery mi stačí z mojej dielne staršia akumulátorová vŕtačka, sada maticových kľúčov a pravda skrutka a maticou a podložkami. Všetko som mal doma, len tu skrutku nie 😉 Všetko som si pripravil a ráno o ôsmej vyrazil do mesta, kde má kamarát obchod pre domácich majstrov. Od neho som dostal jednu pozinkovanú skrutku M8x60 (odmietol mi ju predať…) a kompletne vybavený vyrazil smer záhrada.

Na parkovisku nebolo moje auto jediné. Dokonca aj sused z vedľajšej záhrady už bol hore (asi nemusel čakať na otvorenie obchodov) a kosil trávu. Tak som si vybalil náradie, vybral z chatky štafle a dal sa vŕtať pozinkovanú vodovodnú rúru v úlohe opory viniča. Keďže som niečo také nerobil prvý raz, najprv som použil vrták o priemeru 3,5 mm, menším vrtákom sa skorej prevŕtam hrubou rúrou. Ďalší vrták 6 mm priemeru išiel do malej diery ako do masla a na konečných 8 mm som to prevŕtal ľavou zadnou, ako sa hovorí. Ako vždy, dlhšie trvá príprava na prácu, ako práca samotná. Keď bol otvor v rúre hotový, nasadil som skrutku s podložkami, zatiahol to pomocou dvoch vidlicových kľúčov a matice a bolo.

Tým, že som sa do záhrady dostal celkom zavčasu, mohol som pracovať na čerstvom vzduchu v relatívne nízkej teplote vzduchu a ani som sa veľmi nespotil. Keď som odložil náradie aj štafle, zjedol som zopár malín, ktoré ostali od včera a vrátil som sa domov, akurát v obľúbenom čase pre rannú kávu.

Takto ráno sa v záhrade pracuje najlepšie. Nie je horúco, nie je tam ani nátresk ľudí, ako poobede. Len musíte byť dôchodca, ako sused, alebo človek na voľnej nohe, ako ja, aby ste si mohli dovoliť v pracovný deň ráno vyraziť do záhradky namiesto do zamestnania 😉


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať