Voda aj do zásoby

Posledných pár dní bolo daždivých a veterných. Nášmu okresu sa našťastie vyhli veterné smršte aj prívalové dažde, takže nijaké škody nevznikli. A dlhotrvajúci častý dážď naplnil na záhrade nádoby s vodou všetkým záhradkárom. Po suchej jari, kedy to vyzeralo, že nebude čím polievať, sa situácia výrazne zmenila k lepšiemu.
Takéto daždivé počasie nevyhovovalo vari len cyklistom, ktorí museli nechať svoj dvojkolesové tátoše na pokoji a venovať sa inej činnosti. Vlastne ani záhradkári nemali v tom čase čo robiť. V dňoch, kedy aspoň poobede pár hodín nepršalo, sme boli skontrolovať v záhradkárskej osade, ako to tam vyzerá.

Zo strechy nad chatkou máme zvedenú čatorňu do starej oceľovej nádrže na vodu. Má už svoje roky, je tu od pôvodného majiteľa záhradky a jej čas sa pomaly nachyľuje. Preto sme si nedávno zaobstarali novú plastovú nádrž, ktorá stojí hneď vedľa starej nádrže na vodu, len je položená o čosi nižšie.

nadrze

Je to preto, aby sme mohli využiť jednoduché fyzikálne princípy na prečerpanie vody. Keď v čase dažďov sa naplnila prvá nádrž až po okraj, vložil som do nej hadicu zhora a ústami nasl vodu, druhý koniec hadice som vložil cez vrchný otvor do plastovej nádrže. Hladina v oceľovej nádrži bola podstatne vyššie, ako spodný koniec hadice v plastovej nádrži a tak voda prúdila celkom rýchlo z jednej nádrže do druhej. Až pokým sa hladina v oboch nádržiach nedostala na rovnakú úroveň. To už sme ale mali v plastovej nádrži 900 litrov vody. Stačilo pár razy preniesť vedrami vodu a nádrž bola plná. Keď potom pršalo ešte ďalšie dni, stará nádrž bola opäť doplnená a vody máme dosť snáď na celé leto 😉

Samozrejme sa dosť vody dostalo aj do zeme, takže by stromy aj rastliny mali mať dostatočnú zásobu na niekoľko dní. Určite ale bude opäť aspoň raz za čas pršať a keby nie, vody máme v nádržiach dosť.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať