Oprava záhradného vedra

Plastové veľkoobjemové záhradné vedro je skvelým pomocníkom v jesennej záhrade, keď treba postupne likvidovať pomrznuté zvyšky rastlín a stonky zeleniny po zbere úrody. Všetko treba zo záhonov vytrhať, nastrihať na menšie kúsky a nanosiť do kompostéra. No keď preceníte svoje sily, naplníte vedro o čosi viac, ako je jeho nosnosť, ľahko sa vedro poškodí. Či skôr jeho rúčky. Odtrhnú sa od vedra a máte po chlebe, teda po vedre. Stále ho môžete naplniť materiálom, len sa vám nebdie dať odniesť. Keď sa to stalo u nás, nahradil som pôvodné plastové rúčky novými. Robota na pár minút a vedro opäť slúži.

Rozmýšľal som hľadiac na poškodené vedro, čím by som rúčky nahradil. Najlepšie bude asi prevŕtať vedro, použiť skrutky a matice a pripevniť nejaký plast alebo čo. Keď mi v tom padol pohľad na kus starého kábla a z neho trčiace dva drôty.

záhradné vedro

Odmeral som si potrebný kus, pridal čosi na zahnutie na oboch koncoch, odblankoval drôty v kábli a konce zahol kliešťami okolo skrutiek. Pomocou podložiek som upevnil nové okrúhle rúčky na staré vedro a to mohlo ísť opäť do služby.

Ja len dúfam, že moja priateľka teraz s vynoveným vedrom nebude nakladať do neho toľko, že pretrhne seba. To by som potom musel použiť na rukoväte tenší káblik, ktorý toľko nevydrží a vždy jej dá najavo, kedy to už s nákladom preháňa 😉


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať