Uvažujete o kúpe traktora? Podľa čoho vyberať?

V živote sa rozhodujeme pre veľa dôležitých vecí. Kupujeme domy, autá, rôzne technické hračky, a tí, ktorí milujú vôňu zeminy a zelene, čo z nej vyrastá, raz za čas uvažujú aj o kúpe traktora. Aký si ale vybrať, aby boli spokojní poľnohospodári profesionáli, ale aj tí, ktorí používajú traktory len v rámci svojho domáceho hospodárstva?


 

 

Všade samé traktory…

Už sa vám o traktore aj sníva? Je to normálne, keď si niečo chceme kúpiť, väčšinou sa predtým nechávame pohltiť množstvom informácií, recenzií, fotografií a návodov, aby sme prišli na to najlepšie, no i najekonomickejšie riešenie. A inak to nie jej ani pri kúpe traktora. Na trhu vystupuje veľa zvučných značiek, a pokiaľ sme nikdy predtým s týmto druhom techniky nepracovali, je len ťažké posúdiť, ktoré traktory sú naozaj špička a ktoré majú len dobre zaplatenú reklamu. Keď si teda vyberáte traktor, nezamerajte sa len na značku či cenu. Sledujte výkon, rozmery traktora, ale napríklad aj dodávané príslušenstvo. Traktory sú úžasné v tom, že je možné k nim pripojiť množstvo užitočných doplnkov, vďaka ktorým sa stávajú skutočne multifunkčnými pomocníkmi v záhradách i na poliach v akomkoľvek ročnom období. A tak už traktor len neorie, ale aj vysieva, sadí, zberá úrodu, mulčuje, slúži na prepravu plodín či v zime na odhŕňanie snehu… To už potom nie sú len obyčajné traktory. Sú to vaši spoločníci v podnikaní, prípadne ak traktor plánujete používať na súkromnom hospodárstve, často je to vaša jediná pomoc pri opracúvaní pôdy, keď to do záhradky nikoho z domácnosti neťahá.


 

Keď budete hľadať traktor na predaj, myslite aj na servis

Jedna vec je nájsť kvalitný traktor, no tá druhá, ako sa o vás predajca postará. Je totiž veľkým benefitom, pokiaľ vám poradia nielen s výberom vhodného modelu traktora, ale takisto vám traktor umožnia vyskúšať priamo vo vašej záhrade či na vašom políčku. Až vtedy naplno okúsite onú lásku na prvý pohľad. Prehliadnete si skutočnú veľkosť traktora, skúsite jeho výkon a príslušenstvo, pohodlnosť sedadla, ovládanie, servisný pracovník vás poučí, ako sa traktor používa a akú starostlivosť mu venovať. Sadli ste si so svojím novým traktorom? V tom prípade už navždy môže ostať u vás! Než sa teda rozhodnete googliť, ktoré sú špičkové traktory na predaj, overte si aj to, aký servis vám predajca poskytne. Vždy dobre padne, ak vám zdvihnú telefón, poradia či osobne prídu traktor v prípade potreby opraviť. Spoločnosť Kocht si na takýto luxusný servis naozaj potrpí, pretože vie, že traktory, ktoré ponúka na predaj, stoja za pozornosť.

Komentovať