Aha, mám tekvicu

hokkaido S touto vetou vystúpila mladá žena z auta, zaparkovaného pred svojím domom a v rukách držala oranžovú trofej z obchodu. Čo je na tom čudné? Prečo som sa rozhodol tejto vete venovať celý článok? Veď ľudia bežne nakupujú potraviny, vrátane zeleniny, v obchodoch. A oranžová tekvica hokkaido je obľúbenou pochúťkou, bežne dostupnou v našej obchodnej sieti. Čo ma na tejto žene a jej slovách tak prekvapilo?

 
 
Tekvice patria k ľahko pestovateľným plodinám. Rastú v podstate samé, keď ich zasadíte do vhodnej pôdy. Najlepšie do hnoja či na kompost, ale stačí im akékoľvek miesto, kde nie je problém s vodou a živinami. Žiadnu veľkú starostlivosť nepotrebujú a len si tak rastú, až kým ich na jeseň nepozberáme.

A presne tak rastú tekvice hokkaido aj v našej záhrade. Len pár metrov od záhrady susedky, ktorá si tekvicu kúpila v obchode. Preto mi to prišlo zaujímavé. Že si tekvice na jar na svojom pozemku nezasadila, ale že ju radšej kúpi v meste.

tekvica

Ja viem, že zelenina je často v supermarketoch veľmi lacná. Len či je aj taká dobrá, ako z vlastnej záhrady? Ale hlavne, za zeleninu z vlastnej záhrady neplatíme peniazmi, ktoré zarobíme alebo ktoré nám prídu poštou ako podpora či dôchodok. Stačí trocha času, ktorý by sme inak premárnili pri telke alebo facebooku. Prakticky zadarmo si dokážeme sami získať potraviny a peniaze môžeme ušetriť či použiť na užitočnejšie veci, ako kúpa potravín, ktoré pomaly zabúdame pestovať. Pretože neschopnosť pestovať si potraviny vo vlastnej záhrade nás robí závislými na dodávateľoch. Lebo raz tá zelenina v obchode už nemusí byť taká lacná….


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať