Ako si správne vybrať domáci spotrebič

vkuchyni Dnešné domácnosti si už nevieme predstaviť bez elektrických spotrebičov, často označovaných ako „biela technika“, ktoré nám pomáhajú uľahčiť si chod a udržiavanie domácnosti a odbremeňujú nás od driny. Voľný čas potom môžem využiť na činnosti, ktoré ná bavia, napríklad záhradníčenie alebo pestovanie zeleniny na balkóne, keď záhradku nemáme. Čo si však počať, keď sa náš pomocník v domácnosti pokazí? Ako si správne vybrať dôstojného nástupcu?

 

Musím sa priznať, že doma dávame prednosť kvalite pred nízkou cenou. To so sebou nesie dva aspekty. Naše domáce elektrospotrebiče väčšinou mávajú nižšiu spotrebu elektriny. A dlho vydržia. Práčku sme menili po asi pätnástich rokoch. To ale znamená, že sa medzitým veľa vecí zmenilo, používajú sa iné materiály a iné technológie a čo platilo pri nákupnom rozhodovaní pred pätnástimi rokmi dnes už neplatí a treba si všetko znova naštudovať. Test pračiek mi pomohol zorientovať sa v najnovších funkciách aj jednotlivých značkách.

V budúcnosti nás čaká zariaďovanie inej domácnosti. Opäť využijeme test chladničiek, aby sme sa zorientovali v aktuálnej ponuke aj skúsenostiach používateľov. A hlavne, na stránke Testy Kvality nájdete nie len prehľad výrobkov, ale aj dôležité otázky, ktoré si musíte klásť pri výbere správneho spotrebiča pre seba a na ktoré by ste mali počuť odpovede od predajcu. Pretože neexistuje ideálna práčka alebo najlepšia chladnička, ale existuje práčka, ktorá ideálne pasuje vám a chladnička, ktorá sa najlepšie hodí do vašej domácnosti pre váš spôsob využívania.


chaldnicka

No a mňa čaká ešte jeden dôležitý krok. Dôkladne si preštudovať test umývačiek riadu a vybrať spomedzi nich takú, ktorá sa nám bude hodiť do kuchyne. Keď už som sa dal nahovoriť na čiastočnú opravu kuchynskej linky, tak nech to urobím poriadne.

Pri návšteve predajne elektro vám budú ponúkať spotrebič,ktorý vám chcú predať. Často bez ohľadu na vaše skutočné potreby a želania. A hoci si novú práčku alebo chladničku kupujete v obchode vo vašom meste, je dobré si najprv pozrieť na internete nie len jej parametre, ale aj skúsenosti ľudí, ktorí si ju kúpili pred vami. Predídete tak možnému sklamaniu.Komentovať