Vietor, dážď, prach, ale aj slnečné lúče či vlaha môžu mať nepríjemné následky nie len v poľnohospodárstve, ale aj na vašom pozemku. Ako proti nim efektívne bojovať?

Poveternostné podmienky majú obrovský vplyv na náš súkromný aj pracovný život. Dážď, sneh, ale aj vietor môžu poškodiť či znehodnotiť veci vyrobené aj z tých najodolnejších materiálov. Problémy nastávajú aj pri takých záležitostiach, ako bazény či drevo pripravené na zimné kúrenie. Nie všetko sa dá ochrániť umiestnením do interiéru, preto je vhodné nájsť cenovo dostupnú alternatívu využiteľnú počas každého ročného obdobia.

Zakrývacia plachta doma aj v práci po celý rok

Zaujímavou voľbou môže byť zakrývacia plachta. Ide o univerzálne riešenie pri ochrane proti poveternostným vplyvom na prekrytie tovaru, bazénov, strojov a pod. Tieto plachty sú vyrobené z polyetylénu a disponujú okami na ich okrajoch pre rýchle a pevné uchytenie. Je len na vás, aké rozmery polyetylénovej zakrývacej plachty potrebujete. Na jar či v zime ju využijete napríklad pri zakrytí stavebných materiálov či dokonca odkrytej strechy. Výhodou je odolnosť voči mrazu, no aj prachu. Počas letných dní pomôžu odolať slnečným lúčom. Jeseň je často vyplnená prácou v záhrade a prípravou na zimné mesiace. Využite plachtu na ochranu záhradného nábytku alebo zamedzte padaniu lístia do bazéna.

Ochráňte dary prírody, poľnohospodárstvo najvyššej kvality

Kvalitný polyetylén sa využíva aj pri výrobe silážnych či senážnych fólií. Ak máte do činenia s poľnohospodárstvom, určite ste už o nich počuli. Pýtate sa, do čoho sa balí slama a seno? Práve senážna fólia disponuje skvelými vlastnosťami ako je UV stabilizácia či udržanie primeranej teploty. Takto seno či slamu ochránite pred prenikaním vzduchu a vody a následným hnitím. Tým pádom ju môžete bezpečne skladovať na poli počas celého roka.

Súvisiace:  Ako správne rezať s diamantovou pílou

Ak sa rozhodnete pre kvalitnú silážnu fóliu, môžete ňou silážovať zelené rastliny, čím zabezpečíte pre hovädzí dobytok a dojnice ideálne krmivo. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že ňou ochránite rôzne druhy vytvorených hromád zamedzením prístupu svetla a vzduchu, čo je základom úspechu silážovania. To platí aj o tráve, repných listoch na kŕmenie zvierat alebo rozdrvenej kukurici. Ideálnou voľbou je 5-vrstvové prevedenie s čo najmenšou hrúbkou pre dokonalú konzerváciu s využitím procesu fermentácie, čo dodá krmivám tú najvyššiu výživovú hodnotu.

Zdroj obrázku: gcpics / Shutterstock.com

Podobné príspevky

čerešne
Je po čerešniach, čo teraz?
Leto a pár dní po zbere úrody je najlepším...
Čítať ďalej
Akumulátorový krovinorez
Keď máte v záhrade trávnik, musíte ho kosiť. Keď...
Čítať ďalej
kultivator
Naše Motúčko inšpirovalo
Keď máte dlhý pozemok, ako my, a ešte k...
Čítať ďalej
Doprajte svojmu psíkovi v búde pohodlie a...
V jeseni občas býva počasie, že by psa von...
Čítať ďalej
jeseň v záhrade
Záhrada predstavuje úsporu, nie náklady
Fascinujú ma televízne programy, v ktorých navrhujú a budujú záhrady...
Čítať ďalej
V čom sa skrýva stále väčšia obľuba...
Mať vlastný bazén nie je dnes ničím výnimočným. Prináša...
Čítať ďalej