Cibuľa pri posteli

Trápi vás nos, máte pocit, že „na vás niečo lezie“? Prechladli ste, ale nechcete ísť k lekárovi, lebo viete, že vám stačí pár dní trochu sa šetriť, večer sa vypotiť a za pár dní budete fit? U lekára by ste aj tak strávili čas v čakárni medzi chorými ľuďmi a to žiadnemu človeku neprospeje. Namiesto jedenia tabliet, ktoré odstraňujú príznaky, ale chorobu si nevšímajú, skúste osvedčený prírodný prostriedok.
 

Plody, ktoré nám rastú v záhrade, neslúžia len na zaplnenie žalúdka alebo získanie energie pre pohyb. Každá potravina okrem základných zložiek, cukry, bielkoviny, tuk, obsahuje aj ďalšie látky ako vitamíny, stopové prvky, enzýmy a aromatické časti aj iné zložky, ktoré majú vplyv nie len na chuť jedla, ale aj na telo, ktoré túto potravinu konzumuje. Nezáleží, či ich označíme ako liečivé alebo blahodárne. Nie je dôležité, či o nich vieme alebo nie a či týmto účinkom veríme alebo ich odmietame. Prosto fungujú.

Keď mám pocit prechladnutia, mierne zvýšenú teplotu, idem do špajze pre cibuľu. Večer pred tým, ako si idem ľahnúť, nakrájam ošúpanú cibuľu na mesiačiky, šesť alebo osem častí a položím na malý porcelánový tanierik, ktorý si dám na nočný stolík pri posteli.

V noci teda dýcham výpary z cibule a zväčša mi stačí takto inhalovať esencie z domácej cibule dve alebo tri noci, aby som sa mohol cítiť opäť zdravo. Bez lekárov, bez tabliet, bez modernej chemickej medicíny.

Každé ráno použitá cibuľa skončí v nádobe s materiálom určeným do nášho záhradného kompostéra. Je recyklovaná, aby po tom, ako slúžila k môjmu vyliečeniu, opäť pomohla vyrásť ďalším rastlinám v našej záhrade.

Ak vás niekedy postihne nádcha alebo sa vrátite z vonka uzimený, skúste namiesto po tabletke siahnuť po cibuli. Som presvedčený, že neobanujete a budete sa cítiť skvelo, budete skutočne zdravý.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


7 komentárov to “Cibuľa pri posteli”

 1. Peter píše:

  Pekný článok, škoda že nebol uverejnený v čase hlavného náporu chrípok. Teda, na jeseň keď sa ochladí a je aj vlhko a veterno. V mraze už tých chrípok nie je toľko.

  Inak, odporučil by som aj cesnak nakladaný v mede.

  • admin píše:

   Výskyt chrípky záleží od citlivosti každého jedinca. A cibuľa je vhodná aj pri nachladnutí alebo podobných ochoreniach. Takže si článok ľudia určite nájdu v im vhodnom čase.
   V mede nakladaný cesnak som si neskúšal dávať k posteli, ale nemusí to byť zlý nápad, ak ho máte odskúšaný a funguje vám.

   • Peter píše:

    V mede nakladaný cesnak sa konzumuje. Cibuľoviny v sebe obsahujú prírodné antivirotikum alicín ktorý zaberá aj na chrípku. Med má v sebe tiež liečivú silu, a dokáže „schovať“ štipľavú chuť cesnaku. Mlsnejšie jazýčky s tým toľko neprotestujú.

    Výskyt choroby závisí v prvom rade od koncentrácie bacilov, a až na druhom mieste je indispozícia jedinca. Jedinec môže mať aj stopercentnú predispozíciu, ale bez bacilov nemá ako ochorieť na takú chorobu. A počas vlhkej a chladnej jesene sa bacilom chrípky darí veľmi dobre prežívať aj mimo živého hostiteľa, takže ich vo vzduchu poletuje viac a preto je v tých časoch najviac chrípkových epidémií. S príchodom prvých mrazov chrípky obvykle odznejú.

    • admin píše:

     O účinkoch cibule a cesnaku niet pochýb, a to nie len z vlastnej skúsenosti ale aj skúseností ľudí v mojom okolí. Med ale okrem „liečivej sily“ obsahuje aj cukor a ten je výdatnou výživou pre všetky bacily, baktérie i vírusy v našom tele. A ja nemienim prikrmovať chorobu cukrom v mede alebo bez medu. Niekomu možno ale vyhovuje byť doma na PN o niekoľko dní dlhšie 😉

     Zabudli ste vo svojom predchádzajúcom príspevku na ďalšiu variantu: Jedinec v prostredí plnom bacilov neochorie. Človek s dobrou výživou a v dobrej forme neochorie vôbec alebo chorobu zvláda s minimálnou záťažou organizmu.

     A ešte k tomu načasovaniu článku k chrípke. Práve v sobotu som zaregistroval v TV informáciu o prebiehajúcej epidémii chrípky. Zrejme ľudia podcenili prevenciu a otužilosť a teraz si chodia po tabletky do lekárne namiesto po cibuľu do potravín 😉

     • Peter píše:

      Tiež je pravda že ja si rád dám mastný chleba s cibuľou aj bez medu. Alebo keď to na mňa lezie, tak aj s silnejším cesnakom. Nemyslím si že by tá lyžička medu prikrmovala chorobu. Aj samotný med má antibakteriálne účinky. A zamaskuje štipľavosť cesnaku.

      Jednoduché sacharidy škodia až keď ich človek konzumuje oveľa viac ako nejakú jednu či dve hoci aj polievkové lyžičky denne. Problémy sú pri ľuďoch čo riešia pitný režim kolou. V tej je niekoľko hrstí cukru ktorý nabúrava rovnováhu inzulínu a tá po čase rozhodí aj iné časti ľudského tela. Pamätám si ako som niekoľko rokov vôbec nesladil, a neublížilo mi to.

 2. Jana píše:

  Dobry den..mam male dieta, ktore je casto chore..vecer som nakrajala cibulu a dala do misky pri postel…pustila zvlhcovac..zavrela som okno a privrela dvere na izbe kde sme spali vsetci traja..okolo tretej sme sa s manzelom zobudili na to ze sa nam tazko dycha, bolo nam zle aj od zaludka.tak sme odstranili cibulu z izby a vyvetrali..hned sa nam ulavilo..ale rano ked sme sa zobulili nam bolo zle..zvracali sme, prehnalo nas, hlava nas bolela cely den..mohli sme sa priotravit cibulou?dakujem

  • admin píše:

   Ťažko povedať. Ja sa držím zásady, že ak chcem vyskúšať nejakú radu alebo tip, dodržím ho do bodky, aby som si overil, ako a či funguje. Alebo experimentujem, ale potom sa nepýtam okolia, či som to urobil dobre.

   To s tým zvlhčovačom, to vám poradil kto?
   Cibuľu v jedle zjete bez problémov?

   Mne ani nemusíte odpovedať.

Komentovať