Biela záhrada

Aj keď je zima a cez deň mráz, aj tak si nájdeme čas aspoň cez víkend navštíviť našu záhradu, ktorej sme už rok majiteľmi. Keď sme sa pred rokom rozhodovali o jej kúpe, tiež bola zima. Videli sme ju už na jeseň, a videli sme ju a pod pokrývkou snehu. No po roku už záhrada vyzerá úplne inak. Keď napadol sneh, opäť som si do záhrady zobral zrkadlovku a urobil zopár fotografií. Prechádzka zimnou záhradou je pre nás výborným telocvikom, záhradu máme do kopca, aj vynikajúcim relaxom. A s fotoaparátom je zážitok dvojnásobný.
Biela perina pokrýva nie len strechy domov, ale aj trávu a záhony, ktoré pod snehom vôbec nevidno. Nad úroveň terénu vyčnievajú len oba vyvýšené záhony pre zeleninu. Vrstva mulču zo slamy je tiež zakrytá bielou perinou, postupným rozpúšťaním snehu záhony získajú dosť vlahy.

sneh v záhrade

Nemali sme to srdce vstupovať medzi stromy, nechceli sme porušiť tú belostnú nádheru. V snehu sme si vychodili jednu cestičku. Aj preto, že chodenie v 15 cm vysokej vrstve snehu je celkom namáhavé a vychodený chodníček všetko uľahčuje. Pohľad z každej časti záhrady je však nádherný. Ako na jednotlivé stromy, tak na celú záhradu aj na dedinu v pozadí. Biely sneh zakryje všetky drobné nedokonalosti a ostane len biela nádhera.

zima v záhrade

Aj po prejdení veľkou bránou z oplotenej časti do lúky sa objaví zasnežená krajina. Kto z vás má v záhrade súkromnú dráhu na sánkovanie? 😉 Pretože tu nie je plot, má tu divá zver voľné pole pôsobnosti. V snehu sú stopy srnčej aj jelenej zveri. Ešte že záhradu chráni vysoký plot.

Keď vyjdeme až na koniec nášho pozemku, otvorí sa nám naozaj široký pohľad na časť dediny, kde máme svoju záhradu. Prechádzka sem je v snehu celkom náročná, zahreje, ale poskytne naozaj krásny zážitok.

pohľad na dedinu

Kým v lete vydržíme v záhrade až do tmy, v zime sú aj dve hodiny celkom dosť. Ani teplé oblečenie nestačí, keď sa nepracuje. Samozrejmou výbavou každej zimnej návštevy v záhrade je termoska s horúcim čajom. Skontrolujeme dom aj záhradu, dáme si čaj, prejdeme sa až na vrch, nech máme prehľad o stave celého pozemku a vraciame sa do mesta do teplého panelákového bytu. Ale aj tak budúci víkend pôjdem do záhrady aspoň sa pozrieť zas.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať