Letné veci išli do skrine

Veru, je to tak. Leto končí, aj to babie. Či sa nám to páči alebo nie, teplo už tento rok bolo a odteraz to bude už len horšie. Noci sú chladné, a aj popoludní v záhrade s tým musíme počítať, že teploty klesajú čoraz viac pod dvadsiatku. Na poludnie síce slnko ukáže svoju silu, ale len na chvíľu a v tej dobe sme väčšina z nás v práci. Takže keď sa dostaneme popoludní do záhrady, slnka si veľa neužijeme. A situácii sme museli prispôsobiť aj náš pracovný šatník.

Bolo to fajn, mať na sebe len pracovné kraťasy s množstvom vreciek na všelijaké drobnosti a náradie a tenké tričko s krátkym rukávom. Bolo to super, keď sme mohli byť do deviatej večer v záhrade, užívať si nie len pokoja, ale aj teplo. Ale tá doba pre tento rok už skončila. Keď prídeme do záhrady krátko po štvrtej, slnka si môžeme užiť nanajvýš tak hodinu. Sčasti preto, že zapadá za stromy na kopci nad našou záhradou, sčasti preto, že dni sa nezadržateľne krátia a s ním aj slnečný svit. Navyše v tomto období slnečné lúče dopadajú na zem pod malým uhlom a tak v súčte dostávame menej tepla. Zatiaľ môžeme byť radi, že nehrozia mrazy, ale o pár mesiacov si naplno uvedomíme, ako sme od Slnka bytostne závislí.

Uvedomujem si to aj teraz. Namiesto trička už nosím športové funkčné tielko, aby odvádzalo pot z môjho tela a neprechladol som na kríže, a na ňom svoju obľúbenú pracovnú košeľu s dlhým rukávom. Namiesto kraťasov dlhé montérky s trakmi, aby sa mi košeľa nevyhrnula, keď sa v dielni zohnem. Na nohách už nemám botasky, ale členkové kožené topánky, vyradené z „civilného“ používania, ale v záhrade tých pár škrabancov na koži nevadí, hlavne že hrejú na nohe a neprepúšťajú vodu. Poistené to mám ešte teplými ponožkami, medzi moje obľúbené patria funkčné ponožky pre zimnú cyklistiku, hrubé lyžiarske si nechávam na skutočnú zimu.

Kým v lete som nosil široký rančerský klobúk, aby mi slnko nesvietilo do očí a nepieklo na hlavu, teraz ho vystriedala pracovná šiltovka. Tiež, aby mi nízke slnko nesvietilo do očí, ale najmä aby mi studený vietor nefúkal na hlavu. Nemienim trpieť zbytočnými bolesťami hlavy ani jesť tabletky. To si radšej dám večer po návrate čaj z byliniek, ktoré sme natrhali v našej záhrade.

Leto odišlo z našej záhrady a letné oblečenie po vypratí išlo do skrine. Tam si počká, kým koncom mája slnko vystúpa tak vysoko, že bude opäť hriať a vyzliekať nás z teplých kabátov.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať