Dobrý záhradný nábytok

záhradný-nábytokV našej záhrade teraz vládne pokoj. Aj ten vegetačný aj ten ľudský. Chodíme tam v podstate len raz za týždeň, cez víkend, skontrolovať, ako sa veci majú, či je všetko na svojom mieste, keď je sneh a mráz, dávame vtáčikom niečo pod zub, aby sa nám na jar odvďačili svojím spôsobom a chránili naše ovocné stromy. A už teraz sa tešíme, ako sa na jar a v lete budeme dobre cítiť v našej záhrade. Už teraz plánujeme dokúpiť nový záhradný nábytok.

Hoci je práca v záhrade dobrým relaxom a balzamom na dušu, je aj dobrým miestom na oddych. Ten zahŕňa nie len občasné grilovanie s rodinou, ale aj posedenie s priateľmi len tak, v prírode. Všade naokolo zeleň, spev vtákov, ticho. Súčasné provizórium chceme zmeniť, na terasu pred chatkou kúpime záhradný nábytok. Skladací stôl a stoličky nám umožnia večer všetko uložiť vo vnútri v chatke, aby sme nábytok ochránili pred zlým počasím aj zlými ľuďmi. Výber je naozaj široký, kovové aj drevené záhradné sety a zostavy dostať kúpiť v rôznych farebných odtieňoch. Ja inklinujem k tmavšej farbe deva, obľubujem odtieň čerešne alebo tmavý dub. A samozrejme nejaký ten textilný podsedák k tomu.

zahradny-nabytok

Samozrejme drevo je krásny a ušľachtilý materiál a veľmi sa hodí do záhrady, plnej ovocných stromov. Určite lepšie, ako nejaký plast. Na druhej strane plast znesie veľa a pri dreve musíte vedieť, ako sa starať o záhradný nábytok, aby vám dlho vydržal a dobre slúžil. Zase ale trocha starostlivosti zaistí sedačkám dlhú životnosť a ja nebudem musieť po pár rokoch zase zháňať nové vybavenie do chatky, aby som si v záhradke mohol dobre oddýchnuť a nie len okopával zeleninu.

Takže chodím po záhradke v tomto sychravom počasí, ale už teraz sa vidím, ako s priateľmi a rodinou sedíme na terase a vychutnávame si grilované dobroty v novom záhradnom nábytku. A čo budete vo svoje záhradke v lete robiť vy?Komentovať