Oplatí sa rýľ alebo lopata z Lídlu?

Či ste automechanik, počítačový expert, svadobný fotograf alebo záhradkár, bez poriadneho náradia sa nezaobídete. Robota bez neho nejde od ruky, všetko dlho trvá, človek býva mrzutý a unavený. Keď ale chytíte do ruky ten správny vercajk, zrazu sa všetko darí, práca odsýpa, ste spokojný so sebou aj svojím výsledkom. Otázka ale je, ako správne náradie rozpoznať a kde si ho zaobstarať. Ponúkajú špecializované predajne naozaj kvalitné výrobky a môže Lidl ponúknuť záhradkárovi dobré náradie?
Nie je nad osobnú skúsenosť. Kamaráti vám môžu rozprávať, čo chcú, v internetových diskusiách si môžu písať, čo ich napadne. Čosi vám môže napovedať použitý materiál, kvalita jeho spracovania, ale až keď chytíte rýľ alebo lopatu do ruky, zistíte, ako na tom v skutočnosti je.

Presne takto som postupoval pred rokmi, keď sa v akciovej ponuke Lidlu objavili antikorový rýľ, lopata aj rýľovacie vidly. V predajni som si ho chytil do ruky, vyskúšal, ako sa drží, ako je vyvážený, aký je dlhý, či nemá tenké železo, či nevidím zlé zvary alebo iné vady. A pretože sa mi pozdával, neváhali sme „vyvaliť“ pätnásť eur za „obyčajný“ rýľ a potom nám dlhé roky slúžil v našej malej záhrade. A výborne poslúžil aj pri „akcii storočia“, sťahovaní záhrady. Vykopali sme staré aj mladé stromy, kríky aj kvety vrátane ruží a všetko znova zasadili v novej záhrade. Tento rýľ z Lídlu dobre presekával aj korene rastlín, dalo sa s ním páčiť.

Lopata z Lidlu

Preto keď sa vlani v predaji objavila aj lopata, napísal som dokonca kompletný test lopaty Florabest. Okrem toho, že má lopatu z nerezu, ktorá je mechanicky pevná, nezodiera sa ani neohýna, nerobí jej problém štrk, vápno ani zmrznutá zem, má skvelo vyriešenú rukoväť. Dobre padne do ruky a smerom dole sa rozširuje. Takže pri držaní a zapretí sa do materiál sa ruky na porisku nešmýkajú, ako pri lacných lopatách.

Takže moja odpoveď po dlhoročných skúsenostiach je jasná. Kvalitný rýľ, lopata aj rýľovacie vidly z Lidlu predávané pod značkou Florabest sa za cenu 15 eur určite oplatia a keby sme ich už v záhrade nemali, vo štvrtok si ich idem kúpiť.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať