Vianoce aj pre vtáčiky v záhrade

Posledné dni sú ľudia v každom obchode. Nakupujú a zháňajú na Vianoce. Darčeky od výmyslu sveta a potraviny nakupujú, ako keby už zajtra mali byť všetky obchody zrušené. A všetko pre to, aby cez Vianoce im nič nechýbalo a stoly sa prehýbali. A mysleli ste na svoju záhradu a vtáčiky v zime?

Vy budete mať celý týždeň plné stoly a plné bruchá, poniektorých budú pekne bolieť. Ale vonku zúri svet a vládne zima. Aj vo vašej záhrade. Políčka odpočívajú po tohoročnej úrode a stromy naberajú novú silu do budúcej jari, kedy opäť rozkvitnú. Zdá sa, že všetko spí. Všetko okrem vtákov, ktorí sa starajú o dobrý zdravotný stav vašich stromov a zabezpečujú dobrú úrodu. Tým, že likvidujú škodcov, všadeprítomný hmyz.

robin

Teraz je ale aj hmyz zalezený a vtáky majú problém nájsť si dosť potravy, aby prežili do jari. No ak neprežijú vtáčiky vo vašej záhrade, na jar budú mať škodcovia raj. Takže kŕmiť v zime vtáky nie je len prejav ľudskosti, ale je to pre vás aj veľmi užitočné.

Navyše, pokiaľ si vtáky v zime zvyknú, že vo vašej záhrade v zime nájdu vždy niečo pod zub, neopustia ju ani na jar a v lete. A o ochranu pred hmyzom máte postarané a úrodu zachránenú aj bez postrekov. Prírodným spôsobom.

Vtákom chutia a prospievajú semená rastlín, najmä olejnaté. Mak, slnečnica a podobne. V tomto čase dostanete v hypermarketoch kúpiť lojové gule so semenami v praktickej sieťke pre pripevnenie na konáre stromov alebo krabice vhodných semien a občas aj kompletné krmítka.

Takže pri svojom štedrom stole nezabúdajte na štedrosť aj voči prírode.

garden_birds_1


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať