Farma na Markíze

Nie že by som bol priaznivcom televíznych seriálov a slovenskej komerčnej telky zvlášť. Stupídne reklamy prerušované ešte stupídnejším programom ma nelákajú, mám radšej iné aktivity. No rád si pozriem prvú epizódu show s názvom Farma. Prečo?
Nepatrím k laickým sledovačom telky, ktorí si myslia, že sa na farme stretla partia náhodne vybratých účastníkov. Psychológovia určite odviedli dobrú prácu, aby vybrali takých ľudí, ktorí vnesú do programu napätie aj agresiu, submisivitu aj erotický náboj, všetko čo zvýši sledovanosť.

Mňa však vždy zaujíma, akú usadlosť vybrali, aké je tam okolie a ako sa dá stará ruina prerobiť na životaschopnú farmu. Preto si so záujmom pozriem prvý diel a sem tam mrknem očkom aj na kus z tých ďalších. Ľudské osudy, čo nám vnucuje dramaturgia, ma nezaujímajú, tí platení gladiátori z ľudu sú mi ukradnutí, rovnako ako budú zvyšku Slovenska po pol roku od skončenia vysielania Farmy.

Takže aj tentoraz som sa pozeral, ako vyzerajú stavby aj okolie, čo za stromy tam majú, či je to na rovine alebo pod kopcom. Tentoraz som však zbystril pozornosť o čosi viac. Dôvodom bola táto moja fotografia, ktorú som tento rok urobil:

RozhladnaOpava-61

Pretože taký istý záber sa objavil aj v predstavení tohoročnej Farmy. A potom som v telke videl záber, podobný tomuto:

RozhladnaOpava-62

Takže som si bol úplne istý, kde sa nachádza farma, kde sa nakrúca tohoročná show Markízy. Jedná sa o usadlosť na ceste k rozhľadni nad Opavou, obcou v okrese Veľký Krtíš, na ktorej som sa bol nedávno pozrieť. Overil som si u pár známych pár faktov, potvrdili mi môj tip. A doplnili, že k rozhľadni sa už autom nedá dostať, lebo SBS, ktorá chráni Farmu pred vplyvom civilizácie, púšťa k rozhľadni len peších turistov.

Nepáči sa mi to, že si súkromná firma dovolí obmedzovať slobodných občanov slobodného štátu v pohybe po verejných cestách. Peniaze vládnu svetom.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať