Keď náradie, tak poriadne

Stretávam sa s tým pomerne často. Keď niekomu poviem, že idem do záhrady, väčšina ľudí si predstaví, že mojím hlavným nástrojom je rýľ a priateľkin motyka. Každý si totiž predstavuje, že aj naša záhrada je taká, ako tá jeho. Predstavujúca drinu a pot pri dorábaní potravín. Lenže naša je iná. Hoci pestujeme kvantá zeleniny, predstavuje pre nás relax a pre mňa aj domácu dielňu. Skrátka ide o to, ako si to zariadite.

Ešte stále máme známych, ktorí u nás v záhrade boli v prvých mesiacoch od jej kúpy. A stále si myslia, že tam máme staré stromy, hrdzavý plot, rúcajúcu sa drevenú studňu a burinu popri plote. Lenže na to sme záhradu nekupovali, aby sme ju nechali v stave, akom bola a len tam do úmoru behali s rotavátorom a motykou.

Nemôžem a ani nechcem tvrdiť, že v našej záhrade nepracujeme. Len hovorím, že to robíme inak. Aby naša záhrada lepšie vyzerala, musel som okrem iného aj zrútiť starú studňu a z masívneho dreva postaviť novú konštrukciu. A z rovnakého materiálu sú aj naozaj vysoké vyvýšené záhony, aby nás pri pestovaní zeleniny nebolel chrbát. A všetko to ide oveľa ľahšie s dobrým náradím. Aby sa dalo robiť aj ďalej od domu, potrebujem akumulátorové náradie. Ale starať sa o množstvo bateriek a ku každej mať inú nabíjačku?

S náradím od HiKOKI (bývalé Hitachi) to ide lepšie. Napríklad do akuskutkovačky DS36DA a okružnej píly C3606DA ide jeden a ten istý akumulátor. Kým vo vŕtačke je detekovaný ako 18 voltový a tak aj napája vŕtačku, ručný cirkulár ho používa s napätím 36 V, čo umožňuje výkonnej píle pracovať s nižším prúdom. Teda s nižšími stratami a s menším teplom. A menšia záťaž akumulátora znamená jeho dlhšiu životnosť. Pritom všetko je automatické, baterka sama rozozná, v akom náradí je vložená a vy sa nemusíte starať o žiadne prepínače či nastavenia.

Najhoršie, čo sa vám môže v záhrade pri spracovaní dreva stať, je že vám dojde šťava v baterke. V prípade HITACHI Power Tools/HiKOKI BSL36A18 s inteligentnou technológiou Multi Volt si dáte krátku pauzu na kávu, pretože sa dajú nabiť až o 20% rýchlejšie, ako bežné akumulátory.

Keď hovorím, že my v záhrade robíme inak, ako je bežné, nikto si to nedokáže predstaviť. Vždy hovorím, že to nie je na dva riadky, že sa to musí vidieť. Ako v našej záhrade, tak aj v dielni.

Komentovať