Na rýchle opravy

pásky Všetko, čo sa používa, sa aj kazí. Niekedy sú to drobnosti, inokedy veľké poruchy, vyžadujúce opravu v servise. Ale veľa drobných opráv si vie šikovný záhradkár alebo záhradkárka opraviť aj sami, pravda, keď má po ruke šikovné náradie a vhodný materiál.

 

Medzi takéto univerzálne opravné materiály zaraďujem aj pásky. Lepiace, izolačné, obojstranne lepiace. Keď ich máte po ruke, viete si pomôcť naozaj vo veľa prípadoch. A použiteľné sú na rýchle opravy nie len v prípadoch, pre ktoré sú vyrobené. Napríklad izolačné pásky pre elektrikárov sú vhodné aj pre obmotanie násady náradia, na núdzové opravy hadice na vodu (pokiaľ nie je tlaková) a dokonca aj ak núdzový leukoplast. Pravda, chce to pod pásku niečo na prst podložiť.

Farebné elektroizolačné pásky dobre poslúžia na označovanie nie len káblov. Na pripevnenie tabuliek, oznamov a podobne k tuhým materiálom (sklo, skrinka, stena) výborne poslúžia obojstranne lepiace pásky. Buď tenké alebo hrubšie, penové.

Špecialitou sú samovulkanizujúce pásky. V podstate sa jedná o pásky z gumy, ktorá po natiahnutí začne vulkanizovať a spojí všetky vrstvy do jedného vcelku. Používa sa na opravu elektrických káblov, pretože táto páska urobí aj spoj vodotesný. Pre vonkajšiu ochranu proti oderu je potrebné takúto pásku prekryť ešte elektrickou izolačnou páskou.

Pri maľovaní, či už stien, alebo okien, sa oplatí používať maliarske papierové zakrývacie pásky. Ušetríte si veľa čistenia po maľovaní. A vôbec, mať doma nejakú zásobu pásiek pre opravy sa vždy oplatí.Komentovať