Nový rok v záhrade

Prelom rokov je obdobím osláv, bilancovania aj plánovania. A tiež oddychu a napchávania sa dobrotami. V takej chvíli dobre padne prechádzka na čerstvom vzduchu. Tak prečo sa nevybrať na prechádzku do svojej záhrady? Síce sme najprv museli prejsť pár kilometrov autom, ale po zaparkovaní pred bránou do našej záhrady nás čakala už len prechádzka v mrazivom dni. Nemohol som si nechať ujsť možnosť vyfotografovať, ako vyzerá námraza a inovať na rastlinách. Posúďte spolu so mnou, či je zimná záhrada pekná.
Silvestrovská noc bola naozaj chladná a pred polnocou sa objavila hmla. Tá namŕzala na všetkom, bielou inovaťou boli pokryté kvety, kríky, ovocné stromy aj ploty. Vždy chodím do záhrady s fotoaparátom, pretože fotografujem ako staviame, opravujeme, sadíme či vysádzame alebo v záhrade oddychujeme. Zimné fotky ale mám veľmi rád, takže som si zobral Nikon D5100, zrkadlovku, ktorá má mnoho možností nastavenia, aby fotky vyzerali naozaj skvele. Na druhej strane, ak niečo nenastavím dobre, ani fotka nie je dobrá.

kôpor

Ale tento kôpor konzervovaný inovaťou sa mi hádam podarilo cvaknúť dobre, čo poviete?

vtáky na strome

Záhrada bola plná vtákov, ale boli plaché a vyfotografovať ich je veľmi ťažké aj dlhým sklom.

Oveľa lepšie sa fotografujú objekty, ktoré ma nechajú prísť celkom blízko. Ako tento lístok na ovocnom strome.

zamrznutý list

Tuhý mráz v kombinácii s vlhkým vzduchom vyčarí ľadové kráľovstvo v celej záhrade.

Zima začala zaliezať za nechty a aj na nohách nás začalo postupne oziabať. Predsa len pri prechádzke sa tak nezohrejeme, ako pri práci. Ale aj tak sa nám Nový rok v našej novej záhrade páčil. Hoci by sa dalo povedať, že načo tam chodiť, keď sa nedá nič robiť, opak je pravdou. Miesto sa nám páči v každom ročnom období a aj len samotný pobyt v tejto záhrade nám prináša radosť a pokoj na duši.

A tak by to malo byť. Záhrada predsa nie je len o robote a oddychovať sa dá nie iba v lete pri grilovaní.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať