Leto praje viac záhradkárom, ako dovolenkárom

kvapka Každý záhradkár alebo chovateľ, alebo gazda na dedine, sa obáva odcestovať na dovolenku na týždeň či dva. Hlavne preto, že kto sa bude pravidelne starať o zvieratá a ak ste len záhradkár, kto vám bude polievať kvety, zeleninu a vo veľkých horúčavách aj ovocné stromky? A nechať to všetko vyschnúť, to nie je túžba nikoho z nás.
Vlani o takomto čase som písal o pohrome, ktorá sa udiala na záhrade vplyvom sucha a „ľudského faktora“. Preto aj tohoročná dovolenka bola v znamení obáv o živé a zelené na záhrade aj oknách.

Zodpovedné osoby sľúbili, že tentoraz bude všetko v poriadku. A aj vyzerá, že je. V polievaní zelene totiž výdatne pomáhal dážď, ktorý pršal pravidelne nie len na mieste dovolenky v susednej republike, ale aj tu doma. A samozrejme superabsorbér pri korienkoch ohrozenej zeleniny a kvetov v truhlíkoch. Takže keď sme nemohli pre zlé počasie vystrčiť nos z penzióna, aspoň sme sa utešovali, hľadiac na predpoveď počasia aj doma, že v záhrade nič neuschne.

walking-in-the-rain

Samozrejme pri daždi dobre rastie tráva, ale pre istotu sme pred odchodom na dovolenku skontrolovali a pripravili aj benzínovú kosačku, takže tráva bola skosená a nečaká nás v záhrade džungľa. Ak teda nerátame stromky, ktoré bude treba ostrihať, keďže pred dovolenkou akosi nebol čas.

Takže vďaka príbuzným aj vďaka počasiu po skvelej dovolenke nás doma nečaká nijaká pohroma, čo by nám celkový dojem pokazila. Aj keď mám pocit, že dovolenkári, ktoré nie sú súčasne záhradkármi, z tohoročného leta veľkú radosť nemali 😉


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 250 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Komentovať